Україна домовилася про запровадження безвізового режиму з Перу,повідомив в Twitter глава МЗС Павло Клімкін. Напередодні такожстало відомо про безвіз з Уругваєм.

Питання безвізового режиму України з ЄС продовжує стояти і в цьому році. Петро Порошенко сподівається, що питання вирішиться у найближчі тижні.

Президент України Петро Порошенко в 2016 році не виконав 5 обіцянок, а 16 провалив. Чи зможе Порошенко виконати 5 обіцянок у 2017 році?

Австралія має електронну систему в’їзду для подорожуючих вже протягом тривалого часу, Сполучені Штати запровадили свою 2007 року. Тепер це хочуть зробити і в Європі, щоб мати більший ступінь контролю над тим, хто насправді вʼїжджає та виїжджає з ЄС. У США електронна система реєстрації відома як ESTA. В Європі вона називатиметься Etias (European Travel Information and Authorisation System). Єврокомісія на даний момент проводить техніко-економічне обґрунтування, щоб визначити як Etias можна встановити в сотнях аеропортів та на прикордонних переходах. Після цього наприкінці року почнеться законодавчий процес.

Задля отримання безвізового режиму Туреччині все ж доведеться змінити своє антитерористичне законодавство. Про це сказав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер в інтервʼю німецькому виданню Tagesspiegel, оприлюдненому в неділю, 7 серпня.

Напруга у відносинах між Берліном та Анкарою посилюється. З огляду на репресивні дії влади Ердогана уряд ФРН хоче пригальмувати переговори з Туреччиною щодо членства в ЄС.

Україна, Грузія та Косово можуть розраховувати на надання безвізового режиму з Євросоюзом не раніше вересня 2016 року. Про це у четвер, 9 червня, написало видання The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела серед посадовців та дипломатів ЄС.

Президент Туреччини Ердоган не бажає повністю виконувати свої зобовʼязання перед ЄС.

За даними ЗМІ, уряд Німеччини більше не розраховує, що безвізовий режим для громадян Туреччини, які вʼїжджають до ЄС, почне діяти з 1 липня цього року — Берлін очікує на його запровадження лише із 2017 року. Як повідомляє у понеділок, 23 травня, німецька газета Bild, Анкара вже не встигне в поточному році виконати всі необхідні для цього умови. Причиною в Берліні називають гальмування переговорів між ЄС та Туреччиною щодо запровадження безвізового режиму, зазначає видання із посиланням на джерело в урядових колах.

Німцям слід стриманіше поводитись під час суперечки з Туреччиною довкола невиконання нею умов ЄС для отримання безвізового режиму. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр німецькому виданню Der Tagesspiegel. Заяву німецького урядовця містить оприлюднений у неділю, 15 травня, номер газети.

Законодавчу позицію Єврокомісії щодо візової лібералізації з Україною у Європарламенті (ЄП) розглядатиме комітет громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ. Про це DW у середу, 11 травня, повідомило джерело у секретаріаті комітету.

Турецький президент висловив сподівання, що безвізовий режим з ЄС пришвидшить рух Туреччини в напрямку вступу до Євросоюзу.

Туреччині слід надати безвізовий режим, переконані у Європейській комісії. Режим має запрацювати не пізніше кінця червня, але Анкарі ще треба виконати взяті на себе зобовʼязання.

У Єврокомісії готові рекомендувати скасування безвізового режиму з Туреччиною 4 травня, навіть якщо Анкара не встигне виконати всі вимоги для цього — передусім, якщо йдеться про технічні моменти, пише Spiegel.

У ЄС вважають, що Туреччина поки що виконала менше половини поставлених умов. Тим часом, Франція та Німеччина розробили механізм для скасування безвізового режиму.