Радянський кінорежисер, актор і продюсер Володимир Меньшовназвав анексію Криму "найпотужнішим вчинком" президента РФВолодимира Путіна, а також закликав "брати Донбас". Про це режисерзаявив в інтерв'ю "Аргументи і факти".

Український письменник Василь Шкляр заявив, що Україна ніколи не поверне свої кордони 2014 року. Більше того, він наголосив в інтерв’ю виданню "Волинські новини", що державі не варто намагатися повернути окуповані Крим та Донбас.

«СторіМейкер: школа громадянської журналістики» оголошує про початок прийому заявок на Конкурс коротких відео історій «Люди та війна» про долі вихідців з Донбасу, які стали жертвами військових дій на Сході України.

Під час телефонної розмови Президента України Петра Порошенко з Президентом США Дональдом Трампом обговорювалося врегулювання ситуації на Донбасі та досягненню миру політико-дипломатичним шляхом.

У центрі Києва жителям столиці задали непрості питання щодо майбутнього України. Звичайно реакція пересічних киян була різноманітною — від песимістичних до оптимістичних настроїв.

Президент України Петро Порошенко в 2016 році не виконав 5 обіцянок, а 16 провалив. Чи зможе Порошенко виконати 5 обіцянок у 2017 році?

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що для повної реалізації угоди про припинення вогню на Донбасі потрібно ще багато працювати. Однак прогрес по ній «необхідний терміново», наголосив глава МЗС Німеччини у четвер, 8 вересня, під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ Україні Павлом Клімкіним у Берліні.

Результати втілення мінських домовленостей задля нормалізації ситуації на Донбасі не задовольняють Берлін та Париж. Про це у неділю, 28 серпня, заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на полях зустрічі з французьким колегою Жаном-Марком Еро та міністром закордонних справ Польщі Вітольдом Ващиковським. Зустріч відбувалася в Веймарі.

На думку правозахисників, Україна побоюється, що російські спецслужби можуть навмисно відправляти в Україну своїх агентів під прикриттям шукачів політичного притулку.

Попри припинення активних бойових дій, економіка неконтрольованого Україною Донбасу вже понад півтора роки не подає ознак відновлення. Що сталося з великими підприємствами Донбасу — у матеріалі DW.

Перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александер Гуґ вважає, що в першу чергу Тристороння контактна група у Мінську має звернути увагу на порушення перемирʼя та приступити до розслідувань.

Цьогорічна вступна кампанія має стати найпрозорішою і найближчою до абітурієнта за останні кілька років, обіцяють у міністерстві освіти Україна. Для цього міністерство розробило низку новацій. Про те, наскільки вони змінять вступ у вищі навчальні заклади (ВНЗ), DW розповідає координаторка освітніх проектів громадянської мережі «Опора» Наталія Радиш.

За даними Державної служби статистики України, до початку збройного конфлікту в Луганській і Донецькій областях проживало майже 5 мільйонів осіб. За попередніми оцінками, сьогодні в самопроголошених республіках «ДНР» і «ЛНР» залишилося близько 3 мільйонів жителів. Які плани Києва щодо цих громадян та чи варто йому відновлювати офіційну торгівлю з непідконтрольними територіями на сході країни?

Українські велосипедисти провели в Берліні акцію, покликану привернути увагу до України та війні на Донбасі. Зокрема, в неділю, 29 травня, вони побували біля будівлі Рейхстагу, потім біля залишків Берлінського муру — East Side Gallery, а згодом провідали українського військового, який лежить у місцевому шпиталі, передає кореспондентка DW. Напередодні, 28 травня, велопробіг «Українці в Європі» досягнув столиці Німеччини. Біля Бранденбурзьких воріт активістів зустріли представники місцевої української діаспори, а також дипломати, серед них і посол Андрій Мельник.

Цегляне приміщення. Зі стелі стирчить арматура. Темно та холодно. Лише через тьмяне проміння софітів помічаєш у кутку кімнати жінку у комуфляжі. Вона сидить, опустивши голову, і тільки кінчики її світлого волосся ворушаться на протязі. Галина Джикаєва, акторка київського «РostPlayТеатру», за мить перевтілиться в проросійського сепаратиста з Донбасу в моновиставі «Ополченці».