Аптекарі заявляють про колапс у галузі

Учасники фармацевтичного ринку України заявляють про колапс у галузі через те, що уряд поклав функції ліцензування їхньої діяльності на ще не створену Державну службу лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Про це на прес-конференції у середу заявив директор ВГО «Аптечна професійна асоціація України» Володимир Руденко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Оскільки Держслужба з лікарських засобів з 26 серпня припинила свою діяльність щодо ліцензування, а нова служба не створена, на фармацевтичному ринку стався, можна сказати, колапс, через неможливість проведення діяльності його учасниками»,— наголосив Руденко.

Він нагадав, що у вересні 2014 року Кабінет міністрів ухвалив постанову про створення Державної служби лікарських засобів та контролю за наркотиками шляхом злиття двох відповідних служб. У лютому було прийнято розпорядження про створення ліквідаційної комісії щодо реорганізації Держслужби, а у червні затверджено розпорядження щодо ліквідації Держслужби з лікарських засобів. 26 серпня Кабмін своєю постановою № 609 визначив відповідальним органом з ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами та їх імпорту Державну службу України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

«На сьогоднішній день дана служба не створена, керівник нової служби не призначений, і вона не розпочала свою діяльність. Через це сьогодні неможливе відкриття нових аптек, аптечних складів і нових видів виробництва, а також імпорт ліків, у яких закінчується ліцензія»,— зазначив Руденко.

Він імені учасників фармринку він закликав МОЗ та іншим міністерства і регуляторні органи «терміново і негайно» ініціювати зміни до постанови № 609.

«Кабінету міністрів ми не можемо давати вказівки, але ми просимо терміново внести зміни до цієї постанови і повернути хоча б тимчасово функції ліцензування Держслужбі з лікарських засобів, яка в даний час ліквідовується. Але поки не створена нова, хтось повинен ці функції виконувати»,— наголосив директор асоціації.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!