Amnesty International звертає увагу на проблему гомофобії в Україні і Росії

Уряди світу у недостатній мірі виконують свої обовʼязки щодо захисту прав лесбійок, гомосексуалів, бісексуалів та трансгендерів (ЛГБТ) констатують в Amnesty International. Про це йдеться в офіційній заяві правозахисної організації, опублікованої напередодні Міжнародного дня боротьби з гомофобією та трансфобією, який відзначають 17 травня.

Amnesty International опублікувала список країн, яким слід активізувати боротьбу з гомофобією. До нього увійшли, зокрема, Україна і Росія.

«Перед початком сезону щорічних гей-парадів уряди світу мають активізуватися та виконувати свої зобовʼязання щодо забезпечення людям права на свободу вираження своїх поглядів та права бути захищеними від гомофобії і насилля»,— зазначив директор з питань права і політики Amnesty International Майкл Боченек. Він вважає недопустимим те, що паради геїв та лесбійок у деяких країнах світу заборонені або потерпають від насилля та утисків. «Дискримінація та обмеження права на свободу зібрання та на свободу вираження поглядів псують життя представникам ЛГБТ-спільноти у всьому світі».

Гомофобія в Україні та Росії

Майкл Боченек зауважив, що низка країн демонструє недостатню зацікавленність у боротьбі з гомофобією та трансфобією. У заяві Amnesty International опублікований список країн, яким «негайно потрібні зміни», до якого увійшли, зокрема, Україна та Росія. Правозахисники критикують російський «антигейський закон», що забороняє проводити гей-паради. В Україні, за інформацією Amnesty International, організаторам цьогорічного гей-параду уже зараз надходять погрози силою, а уряд досі не ухвалив закон проти дискримінації сексуальних меншин.

У рамках лібералізації візового режиму з ЄС Верховна Рада України у першому читанні ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні) ". Визначення терміну «секс-меншини» прибрали, повідомив голова парламентського комітету з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин, депутат фракції УДАР Валерій Пацкан. Закон розроблений для виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму між Україною та ЄС, пише «Інтерфакс-Україна».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!