ЗМІ: США застерігають Францію в зв"язку з продажем озброєння Росії

Через Росію у відносинах між Вашингтоном і Парижем, судячи з тільки, виникли тертя. Свідченням цьому стала бесіда між держсекретарем США Джоном Керрі та міністром закордонних справ Франції Лораном Фабіусом, який днями відвідав США. Як повідомляє в четвер, 15 травня, інформаційне агентство dpa з посиланням на New York Times, Керрі пояснив своєму французькому гостю, що США негативно ставляться до перспективи зміст Росії двох військових суден.

Сполучені Штати Америки не в захваті від можливого зміст Росії французьких універсальних десантних кораблів «Містраль» і, як пише New York Times, вже висловили Парижу своє невдоволення.

Ідеться про універсальні десантні кораблі «Містраль», які здатні висаджувати на берег війська, приймати вертольоти, бути центром командування й навіть плавучим госпіталем. Контракт на суму 1,2 мільярда євро між Парижем і Москвою було підписано ще 2011 року. Перший корабель планувалось передати Росії наприкінці цього року. Через нинішні події навколо України та російську анексію Криму Франція заявила, що остаточне рішення стосовно долі цього замовлення ухвалить восени.

На початку цього тижня, однак, з дипломатичних кіл стало відомо, що Париж начебто все ж таки вирішив виконати договір. Інформаційне агентство Reuters цитує одного з французьких дипломатів, який зауважив, що в разі замороження контракту Франція постраждає більше, ніж Росія. Якщо замовлені кораблі не будуть передані Москві, тоді Парижу не минути фінансових штрафів. Крім того, пише далі Reuters з посиланням на джерела в дипломатичних колах, цей проект не є частиною можливих економічних санкцій проти Росії.

Критики ж у США вважають цей договір на суму в понад один мільярд євро «класичним прикладом» того, коли європейська країна ставить вигоду від ділових стосунків вище за вимогу продемонструвати тверду спільну позицію відносно Москви в українському конфлікті, пише New York Times. За даними видання, Сполучені Штати ще 2010 року висловили серйозні сумніви щодо зміст Росії універсальних десантних кораблів, що виготовляються у Франції.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!