ЗМІ: третій ступінь санкцій ЄС і США націлений на російські газ і вугілля

Міністри закордонних справ низки країн Заходу, в тому числі й США, обговорили в Лондоні можливі економічні санкцій проти Росії. За даними Reuters, йдеться про газ і вугілля.

США та їхні європейські союзники пригрозили Росії економічними санкціями, продемонструвавши при цьому, за даними американської сторони, підкреслену згуртованість, повідомляє в четвер, 15 травня, Reuters з посиланням на джерела в американській адміністрації. Як наголошується далі в повідомленні інформаційного агентства, учасники зустрічі в Лондоні дійшли згоди, що в разі причетності Росії до зриву президентських виборів в Україні 25 травня, проти неї доведеться запроваджувати третій рівень санкцій, які торкнуться в тому числі російської гірничої промисловості та газової галузі.

Сполучені Штати та ЄС закликали Росію відмовитись від усіх дій, які могли б зашкодити мирному перебігові голосування в Україні. У звʼязку з цим Reuters цитує британського міністра закордонних справ Вільяма Хейга, який після лондонської зустрічі підтвердив, що рішення про запровадження економічних санкцій залежатиме від поведінки Москви під час виборів. За його словами, такої думки дотримуються всі учасники зустрічі в Лондоні.

У ЄС не всі в захваті від перспективи санкцій

Попри продемонстровану в Лондоні згода, в самому ЄС далеко не всі країни однозначно підтримують жорсткі економічні санкції. Висловлюються побоювання, що їх наслідки можуть відчути й самі європейці. Якщо буде запроваджено третій рівень санкцій, тоді від них постраждають також європейські сусіди України, цитує Reuters словацького премʼєр-міністра Роберта Фіцо. За його підрахунками, в такому разі темпи економічного зростання в його країні наступного року скоротяться до одного відсотка замість прогнозованих 3,1 відсотка.

Занепокоєння продемонстрували також Австрія та Кіпр. У Нікосії застерігають перед небезпекою зриву рятівних програм для острівної держави. «Якщо економічні санкції проти Росії будуть запровадженні, тоді це може мати вкрай негативні наслідки для стабілізаційних заходів»,— застеріг президент Кіпру Нікос Анастасіадіс у розмові з німецькою газетою Handelsblatt. На його думку, це зведе нанівець увесь успіх, якого вдалось достягти за останній рік. Чимало російських підприємств сховали в кіпрських банках свої кошти, шукаючи податкової вигоди. Крім того, Росія надала Кіпру великі кредити, нагадує Reuters.

Меркель: санкції — не самоціль, але…

Також експерти Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) не виключають негативних наслідків для економіки Європи. «Якщо санкції проти Росії буде посилено, то деяке відновлення економіки після кризи, яке нині спостерігається, може зупинитися в усій Європі»,— сказав у розмові з DW головний економіст ЄБРР Ерик Берґлєф.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель натомість не розділяє таких скептичних настроїв. «Санкції — це для нас не самоціль, але якщо вони стануть неминучими, тоді ми одностайно їх підтримаємо»,— сказала вона в інтервʼю газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, з якого цитує Reuters. Якщо економічні санкції дійсно торкнуться газу й вугілля, як про це повідомили Reuters джерела в американській адміністрації, тоді вйтиметься про дві найважливіші галузі російської економіки. Велику частину своїх доходів Росія черпає саме з експорту газу й вугілля.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!