Єврокомісар: Росія має знизити ціну на газ для України щонайменше на 100 доларів

У черговій газовій суперечці між Україною та Росією єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттинґер хоче виступити в ролі посередника, пише у четвер, 15 травня, німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung. У розмові з виданням європейський політик висловив сподівання, що вже до кінця травня вдасться зʼясувати всі досі відкритті питання. Щоб запобігти загостренню газової кризи, представники України, Росії та Єврокомісії нині проводять тристоронні консультації.

Єврокомісар з питань енергетики Еттинґер закликав Київ погасити заборгованість за російський газ. Це допоможе запобігти переходу на передоплату в розрахунках з Москвою, сказав він у розмові з FAZ.

Еттинґер закликав Київ якомога швидше погасити заборгованість за російський газ. Тоді, як наголосив він, Росія буде змушена продовжити постачання газу, не вимагаючи його передоплати. Керівництво «Газпрому» раніше заявляло, що постачатиме блакитне паливо Україні за старою схемою розрахунків лише до кінця травня. За подальші поставки Москва вимагає від України передоплату.

Як повідомляється, борг «Нафтогазу України» перед «Газпромом» становить нині 3,5 мільярда доларів. Українська сторона припинила платежі, вимагаючи зменшити ціну на газ. Як заявив заступник українського міністра енергетики Ігор Діденко, Київ готовий заплатити Росії до кінця травня чотири мільярди доларів, якщо Москва знизить ціну на блакитне паливо до 268,5 долара за 1000 кубометрів.

Еттинґер піддав критиці Росію за те, що вона намагається продати Україні газ за занадто високими цінами. «485 доларів (за тисячу кубометрів газу — Ред.) є невиправданими»,— заявив єврокомісар. Скасування ж знижки на газ для України після російської анексії Криму він вважає неприпустимим. На його думку, ціна на рівні 350 — 380 доларів за тисячу кубометрів газу була б цілком прийнятною для України. За його словами, це приблизно відповідає сьогоднішнім цінам на газ у Євросоюзі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!