Прем"єр-міністр Угорщини знову натякнув на автономію угорців Закарпаття

Угорщина порушує питання гарантій прав угорської меншини в Україні, оскільки немає гарантій, що в Україні буде утверджена демократична влада й важко щось прогнозувати напередодні виборів 25 травня. Про це 15 травня заявив премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час дискусії в ході Міжнародної безпекової конференції GLOBSEC 2014 у Братиславі, повідомляє Радіо «Свобода».

«Я не бачу сьогодні в Україні ніякого плану, бачення майбутнього економіки, що забезпечить її належне функціонування»,— зазначив Орбан.

На його думку, за таких обставин ЄС доведеться платити за те, щоб Україна могла вирішувати свої проблеми. а викликом є не лише політика Росії, але й Україна сама по собі. За таких умов, як вважає угорський премʼєр, «є легітимним порушувати питання гарантій прав національних меншин» в Україні. Водночас він наголосив, що угорці України самі мають вирішувати, які правові механізми використати для захисту своїх прав, а нова Україна має бути демократичною.

У цьому звʼязку Орбан навів приклад скасування Верховною Радою мовного закону, який гарантує мовам меншин статус регіональних, одразу після перемоги Майдану. (Нагадаємо, що в.о. президента України Олександр Турчинов ветував скасування мовного закону після його ухвалення у парламенті — Ред.).

У відповідь премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск, який також брав участь у дискусії, зауважив, що не варто «обʼєктивно чи субʼєктивно висловлювати меседжі, які підтримують головну лінію російської пропаганди». За словами голови польського уряду, проблемою є не український націоналізм, а агресія Росії.

13 травня ЗМІ поширили інавгураційну заяву премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який нібито сказав, що угорці Карпатського регіону заслуговують на подвійне громадянство й автономію.

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість такими висловлюваннями та запросило для розмови угорського посла.

14 травня міністр закордонних справ Угорщини Янош Мартоні заявив, що Орбан не вживав слова «автономія», говорячи про угорські громади поза межами країни, а його слова насправді було перекручено.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!