Еттинґер: тимчасову ціну на газ для України можуть узгодити до кінця травня

Київ та Москва можуть узгодити тимчасову ціну на російський газ для України до кінця травня. Так вважає єврокомісар із питань енергетики Ґюнтер Еттинґер, який бере участь у переговорах.

Якщо до 2 червня Україна не почне виплачувати борг «Газпрому», Росія погрожує припинити постачання газу наступного ж дня. Таким чином надходження газу до країн Європи теж опиняється під загрозою. Щоб запобігти кризі, представники України, Росії та Єврокомісії почали тристоронні консультації.

Єврокомісар із питань енергетики Ґюнтер Еттинґер вважає, що тимчасову ціну на газ для України можна узгодити до кінця травня. «У нас ще є два тижні (для запобігання відключення газу — Ред.)»,— сказав він в інтервʼю The Wall Street Journal у середу, 14 травня.

Якщо Росія все-таки припинить постачання, сторони все одно продовжать переговори, запевнив єврокомісар. Якщо ж тимчасова ціна не задовольнятиме одну зі сторін, це питання може бути розглянуте в арбітражному суді, додав він.

ЄС та Росія обговорять проблему 19 травня

Міністр енергетики Росії Олександр Новак та Ґюнтер Еттинґер домовилися про зустріч 19 травня в Берліні, повідомила інформагенція dpa. Під час зустрічі високопосадовці визначать, де й коли відбудеться наступний раунд тристоронніх переговорів щодо постачання газу до України. Перший раунд переговорів відбувся 2 травня у Варшаві.

Москва вимагає, щоб Київ виплатив хоч частину боргу

Росія відновить переговори з Україною про умови та ціну газових постачань лише за умови, що хоча б частину боргу буде виплачено. Про це повідомив премʼєр-міністр Росії Дмитро Медведєв у середу, 14 травня, передає «Інтерфакс». Борг «Нафтогазу України» перед «Газпромом» становить наразі 3,5 мільярди доларів. Українська сторона припинила платежі, вимагаючи зменшити ціну на газ. Натомість «Газпром» через накопичені борги заявив про переведення України з червня 2014 року на авансову систему оплати.

«Ніхто й ніколи не говорив: негайно віддайте чотири мільярди доларів. Але ви покажіть, що готові це робити. Якщо вони частину заплатять, то це як мінімум основа для розмови»,— заявив російський премʼєр-міністр. «Ми готові навіть у чомусь наступити на свої інтереси, обговорюючи те, як нам далі по газу співпрацювати. Це, по суті, фінансова допомога»,— озвучив Медведєв російське бачення ситуації. Він висловив надію, що європейські партнери змусять Україну перерахувати «Газпрому» частину коштів, які вона отримає від МВФ та ЄС.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!