США і ЄС розробляють план дій на випадок зриву Росією виборів президента в Україні - Нуланд

Росія вже заплатила за свої дії, і вона заплатить більше, якщо не відступить від політики агресії щодо України. Про це на прес-конференції у рамках Форуму глобальної безпеки у Братиславі заявила помічник державного секретаря США Вікторія Нуланд. Тим часом, каже Нуланд, США та ЄС обговорюють план дій у разі здійснення Росією подальших спроб дестабілізації ситуації в Україні..

«З іншого боку, ми залишаємо двері відкритими для деескалації, для дипломатії та діалогу. ЄС, США, Україна та Росія зустрічалися у Женеві. Нам шкода, що досягнуті домовленості не були виконані. Нині ми знову намагаємося вести діалог, включно з тим, який сьогодні відбувається під егідою ОБСЄ», – заявила Вікторія Нуланд.

Вікторія Нуланд також наголосила, що США вітають ініціативу з проведення загальнонаціонального круглого столу в Україні під егідою ОБСЄ, на якому обговорюватиметься питання децентралізації. «Але ще актуальнішим наразі є питання виборів 25 травня», – відзначила Нуланд.

Вона також запевнила, що ЄС та США успішно узгоджують свої дії щодо запровадження санкцій проти Росії.

«Кожного разу, коли США ухвалюють рішення щодо санкцій, ЄС ухвалює аналогічне рішення. Наші списки санкцій тісно узгоджені між собою. Ми також обговорюємо, що ми мали б робити, якби вибори в Україні були дестабалізовані», – відзначила помічник державного секретаря.

Вікторія Нуланд додає, що у позиції США та країн ЄС існують відмінності, обумовлені історією, географією та відносинами, які склалися до цього, але це тільки вказує на важливості досягнення спільної позиції між США та ЄС.

Раніше Нуланд заявляла, що США працють з Україною та європейськими партнерами над тим, щоб «залишити двері відкритими для деескалації дипломатичним шляхом, якщо Росія змінить курс і докладе серйозних зусиль для реалізації зобов’язань, взятих на себе 17 квітня у Женеві».

«Ми неухильно підвищуємо економічну ціну для Росії за окупацію і незаконну анексію Криму та її невтомні зусилля із дестабілізації ситуації на сході і півдні України»,— підкреслила помічник держсекретаря США.

Як відомо, 14 травня у Верховній Раді України відбувся перший загальноукраїнський круглий стіл національної єдності за участі представників всіх політичних сил з усіх регіонів, громадськості та науковців. Серед актуальних питань — децентралізація влади, реформа місцевого самоврядування, забезпечення балансу між гілками влади, забезпечення розширених гарантій захисту прав національних меншин, реформа правовідносин між державою і суспільством, включаючи реформування судової та правоохоронної системи.

17 квітня Росія, ЄС, Україна і США на зустрічі в Женеві ухвалили угоду для деескалації ситуації в Україні, яке включає в себе негайний розпуск всіх незаконних збройних формувань і початок роботи наглядової місії ОБСЄ.

18 квітня Обама і Меркель в телефонній розмові дійшли єдиної думки, що Росія повинна змусити свої нерегулярні війська в східній Україні скласти зброю і покинути захоплені будівлі. Якщо цього не відбудеться найближчим часом — ЄС і США готові вжити подальших заходів щодо Росії.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!