Економічні санкції вже майже готові, проте поки не на часі – М.Косьянчич

На даному етапі поки не планується приступати до економічних санкцій «третьої фази». Про це заявила Майя Косьянчич, офіційний представник глави дипломатії ЄС Кетрін Ештон з посиланням на іноземні ЗМІ.

Також вона зауважила, що поки не планується включати керівників «Газпрому» до списку санкцій Євросоюзу. «Рада ЄС розширила в понеділок список „обмежувальних заходів“, він залишається відкритим, але зараз неможливо сказати, хто увійде до нього надалі»,— сказала М.Косьянчич.

Вона також пояснила, що триває підготовка заходів «третьої фази», критерії її застосування були опубліковані. Але період їх застосування ще не настав.

«В даний час ми вже прийняли ряд обмежувальних заходів у звʼязку з ситуацією в Криму, які дуже адресні, але крім цього готуються заходи в галузі торгівлі фінансів і ще кількох областях. Ця робота помітно просунулася»,— сказала М.Коцьянчіч

Нагадаємо, Рада ЄС ухвалила про заблокування діяльності на території ЄС двох кримських компаній — “Чорноморнафтогазу” та Феодосійського підприємства із забезпечення нафтопродуктами, а також піддав санкціям 13 росіян і українських та кримських сепаратистів. Нардеп О.Царьов, який увійшов у список осіб, яких піддали санкціям, заявив, що вважає це «медаллю за заслуги пере населенням Південного-Сходу України».

Згодом президент Франції Франсуа Олланд зазначив, що ЄС посилить санкції проти Росії та проросійських сепаратистів в Україні, якщо президентські вибори 25 травня будуть зірвані.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!