Політолог: план Путіна – ліквідація України як суверенної держави і позаблоковий статус її осколків

Кремль продовжить гру на дезінтеграцію України і ліквідацію її як держави в нинішньому форматі, адже головна мета президента РФ Володимира Путіна – не дозволити Україні вступити ані до Євросоюзу, ані до НАТО.

Про це у понеділок 12 травня заявив відомий російський політолог Станіслав Бєлковський, повідомляє Gordonua.com.

«Не допустити вступу України до Євросоюзу і НАТО – абсолютно залізний план Путіна, він його дотримується на 120% і використовує для досягнення мети всі можливі інструменти. Спочатку Путін анексував Крим, створивши тим самим в Україні неврегульований територіальний спір. Саме через цю причину Україна вже не може вступити до НАТО. Далі Путін пішов шляхом внутрішньої дестабілізації сходу і півдня України, з розрахунку на те, що частина регіонів між Луганськом і Одесою де-факто керуватимуться з Москви. Отже, про реальну євроінтеграцію України поки що мови бути не може», – наголосив Бєлковський.

Політолог зазначив, що російський лідер готовий зберегти Україну в її нинішніх межах, але за умови глибокої федералізації і позаблокового статусу країни.

«Путін готовий формально зберегти Україну в її нинішніх межах (зрозуміло, без Криму, який для Путіна надзвичайно важливий). Але умовою збереження кордонів, за планом Путіна, повинен стати повний позаблоковий статус України. Президент Росії не вірить ні західним гарантіям, ні, тим більше, гарантіям офіційного Києва, тому добиватиметься позаблокового статусу України тільки одним шляхом – наполягати на глибокій федералізації країни. Федералізація, по суті, означатиме реформування держави в систему удільних князівств, керованих з Москви», – вважає Бєлковський.

Мовчання Путіна про результати «референдуму» на Донбасі, за словами експерта, означає тільки одне – тактичний маневр для посилення переговорних позицій Росії із Заходом стосовно української кризи.

«Поки що Путін тактично маневрує, бо перебуває у переговорах із Заходом з приводу України. Зараз Путін чекає зустрічі з Бараком Обамою у Франції. (6 червня відбудеться святкування 70-ї річниці висадки союзницьких військ у Європі, що відкрило західний фронт у Другій світовій війні. На торжество запрошено лідерів світових держав, у тому числі і російського президента). Одна справа, якщо зустріч відбудеться і пройде в конструктивному ключі, інша – якщо буде скасована. Залежно від цього Путін займе мʼякшу або жорсткішу позицію щодо України», – сказав Бєлковський.

Політолог ще раз наголосив, що думки, ніби Путін відступить від України – позитивні ілюзії, не більше. Російський лідер зробить все, щоб втримати сусідню державу в орбіті свого впливу, переконаний експерт.

Раніше Бєлковський заявляв, що довгострокові окупаційні дії військ в Україні неможливі, тому що Кремль до них не готовий. При цьому Путін не веде прямого діалогу з Україною, заявляє політолог: «Він веде діалог зі США і Євросоюзом, прагнучи показати їм, що він — крутий пацан, з яким треба говорити на рівних. Україна для нього є простором і приводом, щоб це довести».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!