Під санкції ЄС потрапили ще 13 людей та дві юрособи

Крім того, підлягають заморожуванню активи двох юридичних осіб у Криму і Севастополі, передає «Інтерфакс-Україна».

Рада ЄС ухвалила рішення, яким додала 13 осіб до списку тих, до яких застосовано заборону на поїздки і заморожування активів в рамках ЄС.

«Правові документи зі списком фізичних та юридичних осіб будуть опубліковані в Офіційному журналу ЄС пізніше сьогодні (у понеділок 12 травня – Ред.) і набудуть чинності в цей же час»,— сказано у висновках Ради ЄС.

Таким чином, загальна кількість осіб, які стали субʼєктами санкцій ЄС унаслідок кризи в Україні досягла 61.

У висновках зазначено, що в світлі останніх подій в Україні та з причини відсутності будь-яких кроків у напрямку деескалації, Рада розширила рамки обмежувальних заходів ЄС.

«Рада розширила правову основу для обмежувальних заходів ЄС у звʼязку з діями, які підривають або ставлять під загрозу територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України. Це додає можливості переслідувати особи, повʼязані з діями і політикою, що підривають стабільність і безпеку в Україні, перешкоджають роботі міжнародних організацій, а також підприємства, повʼязані з такими особами»,— вказується в рішенні.

У документі конкретизується, що Рада забезпечила правову основу для заморожування активів юридичних осіб Криму і Севастополі, які були конфісковані, або юридичних осіб, які отримали вигоду з таких конфіскацій.

Раніше повідомлялося, що санкції проти росіян, яких Рада ЄС включила в додатковий чорний список за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, почали діяти з 29 квітня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!