Голова МВФ: Україна потребує набагато більше фінансової допомоги

Голова МВФ Кристин Лагард вважає, що Україна потребує більше фінансової допомоги, аніж заплановані 17 мільярдів доларів кредитів. За її словами, світ «не має іншого вибору», аніж допомагати Україні.

Голова Міжнародного валютного фонду (МВФ) Кристин Лагард упевнена, що погоджених організацією кредитів для України загальною сумою 17 мільярдів доларів США для задоволення потреб країни у фінансах недостатньо. Про це вона заявила в інтерв’ю німецькому економічному виданню Handelsblatt, опублікованому в понеділок, 12 травня.

За словами Лагард, Україна потребує подальших домовленостей про фінансову допомогу з боку окремих країн та інших міжнародних фінансових організацій. Голова МВФ упевнена, що світова спільнота у цьому випадку «просто не має іншого вибору», аніж відгукнутися на фінансові потреби Києва, цитує Лагард інформаційне агентство afp.

Вона заявила також про те, що вважає нинішню українську кризу загрозою, у випадку якої «спрогнозувати ризик „зараження“ інших країн дуже важко». Тим не менш, голова МВФ переконана, що економічні наслідки цієї кризи можуть бути дуже суттєвими.

Як відомо, на початку травня МВФ гарантував Україні кредити загальною сумою 17 мільярдів доларів, які мають бути виплачені протягом двох років. Перший транш розміром 3,2 мільярда доларів США вже надійшов на рахунки держави.

«Оманливе відчуття безпеки»

Та не лише через Україну, а й з огляду на фінансово-економічну ситуацію в багатьох країнах-членах ЄС міжнародній спільноті варто бути пильною, зазначила голова МВФ. Коментуючи ознаки «оздоровлення» економік низки країн ЄС, щодо яких раніше були прийняті програми міжнародної допомоги, вона зазначила, що «це не означає, що криза позаду і наша завдання виконана», цитує її слова агентство dpa.

На думку Лагард, у першу чергу у країнах Південної Європи обіг кредитних потоків є доволі млявим. А це означає, що не варто вводити себе в оману, каже Лагард: «Це оманливе відчуття безпеки, яке може закінчитися розчаруванням». До «домашніх завдань» політики європейських країн у сфері фінансів, за словами голови МВФ, належать перш за все структурні реформи на ринку праці, зокрема, пенсійні реформи. Передусім це стосується країн, де очікувана тривалість життя продовжує зростати.

Нагадаємо, що за останні місяці рішення про відмову від подальшої допомоги в рамках міжнародних програм фінансового порятунку прийняли Португалія, Іспанія та Ірландія. Однак перша країна ЄС, котра опинилася під «парасолькою» міжнародної фінансової допомоги,— Греція — поки що потребує кредитів і надалі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!