Поліомієліт може спалахнути в Україні будь якої миті, заявляє ЮНІСЕФ та ВОЗ

ЮНІСЕФ та ВООЗ вітає зусилля Міністерства охорони здоров’я України по знайденню шляхів забезпечення вакцин від поліомієліту. Обидві організації готові надати необхідну підтримку та у разі необхідності звернутись за терміновою допомогою до міжнародної спільноти.

25 квітня 2014, Київ – Спалах поліомієліту в Україні неминучий, якщо терміново не буде вжито заходів, нагадує ЮНІСЕФ та ВОЗ користуючись нагодою проведення Європейського тижня імунізації. Ризик розповсюдження поліомієліту в Україні значно підвищується у зв’язку з поширенням вірусу на Близькому Сході та продовженням циркуляції поліо у Афганістані, Нігерії та Пакистані, а також з великою кількістю подорожуючих людей та низьким рівнем охоплення вакцинацією в Україні.

«Рівень охоплення вакцинації в Україні найнижчий за останні 20 років. Менше половини дітей повністю вакциновані проти поліомієліту та нестабільна ситуація у країні знижує рівень охоплення навіть більше. ЮНІСЕФ закликає українську владу прийняти термінові заходи для попередження спалаху поліомієліту в країні», заявила Юкіе Мокуо, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

«Поліомієліт дуже просто розповсюджується, часто без видимих симптомів; в 1 з 200 випадків поліомієліт викликає невиліковний параліч, отже навіть одна дитина з діагнозом поліомієліту це вже спалах. У першу чергу поліомієліт загрожує країнам з великою кількістю невакцинованих дітей, як в Україні. Проте, конкретні зусилля можуть знизити ризик поліомієліту, але діяти потрібно вже зараз», додає Доріт Нітцан, Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я та Голова Представництва в Україні.

Україна – єдина європейська країна, яка нещодавно була внесена до списку 13 “червоних” країн, які мають високий ризик спалаху поліомієліту у світі, Незалежним бюро моніторингу Глобальної ініціативи боротьби з поліомієлітом. До списку також входять Республіка Уганда, Сирія, Ліван, Йорданія, Південний Судан, Судан, Ірак, Малі, Джибуті та Еритрея.

Найбільш ефективним засобом зменшення наслідків завезення поліомієліту до країни є високий рівень охоплення імунізації та висока якість системи епідеміологічного нагляду.

У зв’язку із загрозою спалаху поліомієліту, важливо переглянути систему постачання вакцин, та забезпечити рівень вакцинації мінімум 95-98%. Низький рівень вакцинації вже спричинив спалахи інфекційних хвороб в Україні, а саме краснухи, коклюшу і найбільший спалах кору в Європейському регіоні в 2011-2013 рр.

Головним пріоритетом повинно бути поновлення та підтримка високого рівня колективного імунітету шляхом планової вакцинації.

З жовтня 2013 року ВООЗ підтвердила 39 випадків поліомієліту у Сирії. Це десятки паралізованих дітей та тисячі можливих носіїв вірусу. 5-10% паралізованих помирають. Сирія та її сусідні держави розпочали масштабні кампанії з імунізації для попередження розповсюдження поліомієліту.

У 2010 році спалах поліомієліту в Таджикистані вбив 29 дітей, більше ніж 480 людей залишились паралізованими. Хвороба проникла до Казахстану, Росії та Туркменістану, де були встановлені 18 випадків захворювання на поліомієліт та 1 смертельний випадок.

За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:

Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Україна, тел. +38 044 245 2450, vvashchenko@unicef.org

Крістіана Салві, Комунікаційний експерт, ВООЗ Регіональний Офіс для Європи, Копенгаген, Данія, тел: +4545336837, csa@euro.who.int

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!