Генеральний секретар ООН настійно закликає всі сторони проявляти максимальну стриманість і вжити усіх заходів щоби уникнути подальшого кровопролиття

2 травня 2014 року — Генеральний секретар знову висловив серйозну стурбованість у зв`язку з погіршенням ситуації в регіонах сходу і півдня України. Ескалація насильства і загибель людей в Слов`янську сьогодні є суворим нагадуванням про те, наскільки небезпечною є ситуація. Розширення діяльності міліції та захоплення адміністративних будівель невідомими озброєними групами підривають умови та дух угоди, якої було досягнуто 17 квітня в Женеві. Тому він настійно закликає всі сторони проявляти максимальну стриманість і вжити усіх заходів з тим щоб уникнути подальшого кровопролиття. Він закликає всі сторони в повній мірі поважати суверенітет і територіальну цілісність України.

Генеральний секретар знову закликає осіб, відповідальних за захоплення і затримання військових спостерігачів ОБСЄ та супроводжуючого їх українського персоналу негайно звільнити їх, без умов і неушкодженими.

Генеральний секретар наголошує, що дипломатичне рішення є єдиним шляхом виходу з цієї кризи і що всі сторони повинні подвоїти свої зусилля, щоб відродити дух компромісу, якого було досягнуто під час Женевських переговорів 17 квітня.

Генеральний секретар доручив заступника з політичних питань Джеффрі Фелтману відвідати Москву і Київ на наступному тижні. Пан Фелтман зустрінеться з високопосадовцями та міжнародними партнерами й сприятиме деескалації й працюватиме в напрямку мирного врегулювання кризи в Україні. Він передасть послання Генерального секретаря щодо того, що всі актори повинні проявляти максимальну обережність, щоб запобігти тому, щоби вкрай складна ситуація не вийшла з-під контролю. Він наголосить на необхідності повернення до дипломатії і підкреслить готовність Організації Об`єднаних Націй надати підтримку задля успішних переговорів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!