ЄС хоче направити в Україну місію з поліцейських та суддів

За словами дипломата, питання про направлення місії обговорюватиметься в понеділок, 12 травня, на засіданні Комітету з питань політики та безпеки, а також на Раді закордонних справ ЄС.

Представники країн — членів ЄС обговорять питання про можливість направлення в Україну місії в рамках Європейської політики безпеки і оборони. Про це повідомив високопоставлений європейський дипломат, передає " 5 канал".

"Було декілька запитів від української влади про допомогу у сфері проведення реформ у сфері безпеки, а також про допомогу у сфері реформування поліції і системи правосуддя",— зазначив співрозмовник.

Він нагадав, що раніше міністри закордонних справ вже піднімали питання про можливе направлення місії ЄС в Україну, і підкреслив, що на засіданні Комітету з питань політики та безпеки обговорюватиметься попередній звіт про те, наскільки така місія можлива, які можуть бути у неї завдання і склад.

"Але поки ще занадто рано говорити про якісь деталі",— додав дипломат.Замість цього він зазначив, що місія ЄС могла б складатися з представників поліції та судової системи з метою допомоги у проведенні реформ у цих галузях суспільного життя.

"НАТО вивчає можливість допомоги в тому, що вони називають реформами у сфері безпеки, ми зі свого боку вивчаємо те, як можна найкращим чином доповнити ці зусилля",— сказав співрозмовник.

6 травня під час зустрічі у Відні з Федеральним міністром закордонних справ ФРН Франком-Вальтером Штайнмайером Дещиця зазначив, що Україна завжди готова до конструктивного діалогу в інтересах свого народу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!