США назвали візит Путіна до Криму провокацією

Візит президента Росії Володимира Путіна до Криму розцінюють у Вашингтоні не інакше як провокацію. «Ця поїздка є провокаційною і зайвою. Крим належить Україні і ми, звичайно, не визнаємо нелегальні й нелегітимні кроки Росії в цьому сенсі»,— заявила в п'ятницю, 9 травня у Вашингтоні речниця Держдепартаменту США Джен Псакі, слова якої цитує інформаційне агентство Reuters.

Сполучені Штати розкритикували візит російського президента Володимира Путіна до Криму. 9 травня кремлівський керівник прийняв військовий парад на анексованому українському півострові.

Раніше плани російського керівництва провести 9 травня парад у Криму, анексованому Росією, а також присутність на ньому Путіна розкритикувала канцлерка ФРН Анґела Меркель. Вона наголосила, що день пам'яті про перемогу над націонал-соціалізмом не можна використовувати для того, щоб проводити парад у «центрі напруги». В інтерв'ю першому телеканалу німецького телебачення ARD Меркель також повторила, що Німеччина не визнає анексію Криму Росією.

В українському МЗС візит Путіна до Криму, не погоджений із владою в Києві, теж назвали провокацією. На думку української сторони, як наголошується в заяві, опублікованій на сайті дипломатичного відомства в Києві 9 травня, це «ще раз підтверджує, що Росія свідомо йде на подальшу ескалацію напруженості» та «не бажає врегульовувати проблемні питання двосторонніх відносин дипломатичним шляхом».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!