Сікорський: криза в Україні може прискорити приєднання Польщі до єврозони

Польща може прискорити процес приготування до запровадження в країні спільної європейської валюти євро. Причиною цього польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський назвав українську кризу. За його словами, події в сусідній країні «мали б посприяти прискоренню інтеграції до зони євро», цитує польського міністра інформаційне агентство AFP.

Через українську кризу Польща може прискорити свій рух на шляху приєднання до зони євро. За словами голови польського МЗС Радослава Сікорського, таке рішення матиме також і політичну площину.

Сікорський зазначив, що можливе рішення про приєднання до спільної європейської валюти носитиме «не лише фінансовий та економічний характер, а матиме також і політичну площину з огляду на безпеку» країни.

Міністр закордонних справ Польщі наголосив на важливості солідарності між країнами єврозони у випадку потенційних загроз щодо однієї з них. Адже такі загрози в одній країні «автоматично включають в себе збої у всіх інших», зазначив Сікорський, представляючи власні зовнішньополітичні пріоритети. Саме тому міністр вважає, що національним інтересам Польщі відповідатиме створення «такого роду взаємостосунків між Польщею та іншими країнами ЄС».

Сьогодні Польща вважається найпотужнішим народним господарством серед країн колишнього «соціалістичного табору», які тепер входять до складу ЄС. Водночас термін приєднання країни до зони євро поки що не є визначеним. У Варшаві виходять з того, що Польщі вдасться виконати всі необхідні для цього критерії 2015 року. У першу чергу, це стосується встановлення обмежень щодо розміру державного боргу.

Та для того, аби відмовитися від чинної національної валюти — злотого,— потрібне внесення змін до польської конституції. А це крок, навколо якого поки що немає єдності між різними політичними силами держави.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!