ОБСЄ готова фінансувати заходи із роззброєння в Україні

«Що стосується роззброєння з метою деескалації насильства, то ми пропонуємо підтримку з боку ОБСЄ для національного плану роззброєння, який мав бути прийнятий в Україні, і готові сформувати відповідний фонд, з якого заходи щодо виконання цього плану фінансуватимуть»,— сказав президент Швейцарської Конфедерації, голова ОБСЄ Дідьє Буркхальтер на прес-конференції з президентом РФ Володимиром Путіним., передає «Інтерфакс-Україна».

ОБСЄ готова сформувати фонд, за рахунок якого будуть фінансуватися заходи із роззброєння, який мають затвердити в Україні.

Розповідаючи про налагодження загальнонаціонального діалогу в Україні, Д.Буркхальтер наголосив, що ОБСЄ пропонує на першому етапі до проведення виборів організувати серію круглих столів.

«Організувати інші форми діалогу між відповідальними особами, політичними діячами і представниками політичних сил центру і регіонів, з тим, щоб на наступному етапі перейти до загальнонаціонального діалогу»,— сказав голова ОБСЄ.

Він додав, що в центрі такого діалогу мають перебувати такі питання, як децентралізація, а також питання безпеки.

«Що стосується виборів з боку ОБСЄ — це завдання Бюро з демократичних інститутів і прав людини організації, яка направляє для спостереження за виборної кампанії до 1000 спостерігачів»,— додав Буркхальтер.

Розповідаючи про необхідність припинення насильства в Україні, Буркхальтер додав: «Дуже важливо, щоб на найвищому рівні і на інших рівнях особи, наділені політичною відповідальністю, заявили про неприйняття цього насильства та про необхідність його припинити, про те, що мають бути припинені всі збройні дії, залякування і провокації.

За його словами, ОБСЄ пропонує „дорожню карту“ щодо врегулювання кризи в Україні, яку можна звести до чотирьох пунктів — це припинення вогню, деескалація напруженості, налагодження діалогу та вибори».

Документи, за його словами, в найближчі години будуть запропоновані учасникам чотиристоронньої женевської зустрічі — РФ, США, ЄС і Україні.

Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєер закликав провести другу міжнародну конференцію щодо ситуації в Україні.

Керівник українського МЗС Андрій Дещиця заявив, що Україна готова до проведення другого раунду Женевської зустрічі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!