ЄС обіцяє Україні допомогу в реформуванні міліції та судів

Європейський Союз готовий допомогти Україні реформувати сектор громадської безпеки. Про це у середу, 7 травня, заявив президент Ради ЄС Герман ван Ромпей у Брюсселі під час спілкування з журналстами після зустрічі з прем’єр-міністром Японії Шіндзо Абе.

Європейський Союз обіцяє допомогти Україні реформувати сектор безпеки. Зокрема, йдеться про реформування міліції, спецслужб, пенітенціарної системи та судочинства.

Для підготовки плану допомоги до України будуть спрямовані експерти ЄС, які мають завдання «підготувати належні заходи допомоги та перевірити всі можливі її варіанти», передає слова ван Ромпея інформаційне агентство dpa. Конкретні деталі він не повідомив.

До сектору громадської безпеки належать насамперед міліція, спецслужби, пенітенціарна система та судочинство. Остаточного рішення щодо допомоги Україні, за словами президента Ради ЄС, варто чекати наступного понеділка, коли відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн-членів спільноти.

«Серйозне погіршення» ситуації в Україні

Під час зустрічі з головою японського уряду ван Ромпей торкнувся української кризи. Він висловив розчарування «серйозним погіршенням» ситуації на Сході України, незважаючи на домовленості, досягнуті під час зустрічі представників Росії, України, ЄС та США в середині квітня в Женеві.

Президент Ради ЄС підкреслив: «На наш погляд, Україна зробила низку кроків, аби реалізувати досягнуті домовленості. Також ми вважаємо, що Росія взятих на себе у Женеві зобов’язань не дотрималася». А це, за словами ван Ромпея, причина для «надзвичайно серйозних хвилювань», передає його слова dpa. З огляду на такий розвиток ситуації, ЄС готовий приймати необхідні рішення, сказав президент Ради ЄС у відповідь на запитання про можливість застосування з боку союзу економічних санкцій проти Кремля.

Ставка на дипломатію

Водночас основну ставку ЄС досі робить на дипломатичні шляхи розв’язання кризи в Україні й хоче продовжувати переговори з Москвою. За словами ван Ромпея, ЄС готовий реалізувати ідею проведення другого раунду «женевських зустрічей» за участі представників Росії та України.

Нагадаємо, учора голова МЗС РФ Сергій Лавров спочатку заявив про готовність Росії взяти участь у нових перемовинах за умови залучення до них «представників Сходу та Півдня України». Однак після того, під час зустрічі з головою німецького дипломатичного відомства Франком-Вальтером Штайнмаєром, Лавров таку можливість відкинув, пославшись на невиконання домовленостей, досягнутих на першій зустрічі в Женеві.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!