До МЗС РФ направлено офіційний запит про звернення до Гааги щодо України

Депутат Держдуми РФ Михайло Маркелов («Єдина Росія») направив офіційний вимога що до МЗС РФ з проханням ініціювати звернення до Міжнародного Гаазького суду у зв'язку з масовою загибеллю людей в Україні з посиланням на РІА Новини.

Як повідомлялося у ЗМІ, депутати Держдуми почали збирати документи, пов'язані із загибеллю людей в Україні, щоб залучити чинну українську владу до Гаазькому суду.

МЗС Росії раніше підготував так звану «Білу книгу», в якій узагальнив начебто факти порушень прав людини в Україні з кінця листопада 2013 (початок масових заворушень) до кінця березня 2014 року. Документ може бути використаний не тільки в ОБСЄ або ООН, а й слугувати доказом злочинів київських властей в суді.

«Звернення до Міжнародного Гаазького суду — це юрисдикція держави. Я направив звернення до МЗС на ім'я (міністра) Лаврова з проханням, щоб Росія ініціювала звернення до Гаазького трибуналу на підставі тих фактів, які є»,— зазначив Маркелов.

«Прошу Вас ініціювати процедуру звернення до Міжнародного Гаазького суду для притягнення до кримінальної відповідальності осіб, відповідальних за злочин проти людства і геноцид власного народу в Україні»,— йдеться у зверненні.

У ньому депутат зазначає, що дискримінація за етнічною та мовною ознаками, ксенофобія і расовий екстремізм, расова ненависть і геноцид проти населення півдня і південного сходу України стали візитною карткою самозваної київської влади. «Накази з проведення каральних операцій віддає так званий в.о. президента України О.Турчинов; виконують його накази представники силового блоку — самопроголошені міністр внутрішніх справ України А.Аваков, міністр оборони І.Тенюк і начальник СБУ України В.Наливайченко»,— наголошує депутат.

Як приклад Маркелов наводить трагічні події в Одесі, що сталися 2 травня, де «в результаті заворушень і каральної акції української влади в місті, за різними оцінками, загинуло більше 50 мирних жителів». Крім того, депутат зазначає, що в ряді областей України тривають каральні операції так званої Національної гвардії України, сформованої з бойовиків «Правого сектора», і в ході цих операцій гинуть мирні жителі, йде винищення російськомовного населення.

Нагадаємо, в МЗС Росії сподіваються, що підготовлена міністерством «Біла книга» про ситуацію в Україні змусить міжнародне суспільство чинити тиск на діючу в Києві владу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!