Петро Порошенко: ми найбільша православна країна Європи і церква у нас має бути одна – українська

Президент Петро Порошенко на зустрічі з представникамиукраїнської громади в США наголосив на важливості отриманняУкраїнською Православною Церквою Томосу про автокефалію, на якийУкраїна чекала декілька століть, повідомляє з посиланням напрес-службу Глави держави.

Петро Порошенко: ми найбільша православна країна Європи і церква у нас має бути одна – українська

“Якби рік тому хтось сказав, що ми так наблизимося до Томосу про створення Української Помісної Православної Церкви, всі б сказали те, що я почув від більшості ієрархів: пане Президенте, Ви наївна людина... це не імовірно. Моя відповідь була: друзі, без Божої допомоги нічого не буде. Але я вірю, що Україна виборола цю допомогу”, — зауважив Глава держави.

Президент також наголосив, що: “Мені закидають те, що у справжній державі церква має бути відділена. Церква (відділена — ред.) від держави. Я повністю із цим згоден. Особливо, коли ця держава іноземна”.

“Це наше завдання — захистити Україну від тої іноземної церкви. Бо ми найбільша православна країна Європи”, — зазначив він і додав: “Церква має бути одна — українська”.

Петро Порошенко зауважив, що українці не питатимуть дозволу у Путіна щодо вступу в Європейський Союз і НАТО, а також до якої церкви їм ходити. “І мені дуже приємно, що серед добрих вісників Вселенського Патріарха, екзархів, які були призначені Його Всесвятістю, був і архієрей Памфільський і Західної Єпархії УПЦ в США Даниїл”, — сказав Петро Порошенко.

Президент висловив тверде переконання, що Україна вийшла на фінішну пряму у питанні отримання Томосу, на який ми чекали “не чотири, і не сто, а триста років”. “Це висока Божа нагорода за багатостраждальні часи, які пройшли українці”, — зазначив він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!