Підвищення акцизу в Естонії не привело до зниження споживання алкоголю

Підвищення акцизу на алкоголь в Естонії привело не до скороченняйого споживання населенням, а лише спричинило зміну географіїпокупок. Про це заявила виконавчий директор Союзу виробників таімпортерів алкоголю Естонії Трійн Кутберг, говориться уповідомленні з посиланням на місцеве видання stolitsa.ee.

"Продажі на внутрішньому ринку впали на 23%, в той же час, загальний обсяг алкоголю, привезений жителями Естонії з-за кордону, за даними Інституту кон'юнктури, виріс на 225%. Ці показники свідчать про неприродні і драматичні зміни на ринку, вони ж відбиваються і на даних про споживання", - зазначила вона.

за даними експертів, підвищення акцизів на алкогольні напої завжди призводить до розквіту нелегального сектора ринку. Люди не починають пити менше через підвищення цін на горілку або вино, а просто шукають якісному алкоголю дешевшу, неофіційну альтернативу. Таким чином бюджет будь-якої країни щорічно недоотримує мільйони доларів, а легальні виробники алкогольної продукції отримують збитки і скорочують виробництво якісного алкоголю.

В Україні ситуація аналогічна.

"Легальне виробництво спиртних напоїв падає. За підсумками 2017 роки ми констатували скорочення обсягів офіційної горілки мінімум на 20%. Якщо подивитися на проміжок часу в три роки, то обсяги виробництва горілки впали в півтора рази.

На цьому тлі у нас дорожчає спирт і останні шість років ростуть акцизи на алкогольну продукцію, які, в свою чергу, не дають ніякого позитивного фіскального ефекту.

Як результат, ринок почав просто йти в тінь. І, на жаль, ніхто так і не спробував зупинити цей процес комплексними урядовими рішеннями", - пояснила глава ради директорів компанії-виробника алкогольної продукції Beverage Trading Company Ольга Івушкіна.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!