У МЗС Польщі заявили, що закон про заборону "бандеризму" треба змінити

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович погодився здумкою віце-прем'єра Ярослава Говіна щодо необхідності внесеннязмін до Закону про Інститут національної пам'яті (ІНП). Таку думкувін висловив у прямому ефірі tvn24.

У МЗС Польщі заявили, що закон про заборону "бандеризму" треба змінити

“У відносинах зі Сполученими Штатами та Ізраїлем є проблеми. Ви повинні погодитися, що тут необхідно прийняти рішення”, — сказав міністр.

Чапутовичу поставили питання, чи згоден він з думкою віце-прем’єра Польщі Ярослава Говіна щодо необхідності термінового внесення змін до закону про ІНП. На думку останнього, оновлений закон про Інститут національної пам’яті, який передбачає покарання за звинувачення поляків у Голокості, а також за пропаганду “бандерівської ідеології”, працює неефективно.

“Я думаю, ви повинні погодитися з цією думкою. Прем’єр-міністр Ярослав Говін зустрічається з політиками в США, Ізраїлі і розуміє, що це рішення необхідно для нас, щоб визначити нашу позицію, тому що як і раніше існує певна недовіра і занепокоєння з приводу цієї ситуації”, — зазначив міністр.

За його оцінкою, Закон про ІНП впливає на клімат переговорів з американцями.

Нагадаємо,, президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону ІНП Польщі, при цьому направивши частину закону на розгляд конституційного суду Польщі.

У конституційному суді Польщі повідомили, що розглянуть закон про ІНП не раніше, ніж через два місяці — вже після набрання ним чинності 1 березня.

Прийняті парламентом Польщі зміни в закон про ІНП, що передбачають покарання за звинувачення поляків у Голокості, а також за пропаганду “бандерівської ідеології”, викликали широкий резонанс, зокрема, в Ізраїлі, США, а також в Україні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!