Україна посіла 36 місце за показниками індексу "Райдужна Європа"

Країни по всій Європі повинні робити більше для захисту правЛГБТ. Так, відповідно до індексу "Райдужна Європа", якийоприлюднила сьогодні європейська група правозахисників ILGA-Europe,Україна опинилась на 36-місці, а РФ - у п'ятірці країн ізнайгіршими показниками.

Україна посіла 36 місце за показниками індексу "Райдужна Європа"

Дослідження охоплює 49 країн Європи і враховує закони та політику рівності щодо ЛГБТ, присуджуючи їм оцінку від 0% (грубі порушення прав людини, дискримінація) до 100% (повага до прав людини, рівність).

Відповідно до результатів, жодна держава не отримала позначку 100%. Найгірший показник цього року показав Азербайджан, отримавши менше 5% за критеріями оцінки політики у таких сферах, як рівність і відсутність дискримінації, визнання законності в гендерній діяльності, злочинність на ґрунті ненависті та простір громадянського суспільства. До п’ятірки країн з найменшим рейтингом увійшли Вірменія, Туреччина, Монако і Росія.

На першому місці, з показником 91%, опинилась Мальта. Крім неї, в топ-10 країн з найкращим показником ставлення до прав сексуальних меншин потрапили Бельгія, Норвегія, Велика Британія, Фінляндія, Франція, Португалія, Данія, Іспанія і Швеція.

Україна, за результатами дослідження, отримала оцінку 20,95% і опинилась на 36 місті, між Румунією та Литвою відповідно. Водночас попри низький рейтинг, дослідники відмітили прогрес держави в забезпеченні рівності прав ЛГБТ.

“Незважаючи на те, що не було внесено суттєвих законодавчих змін, завершених у 2017 році, були деякі обнадійливі ознаки”, — зазначили вони.

Дослідники зазначили також, що лише 16 з 49 країн мають рейтинг більше 50%, а кілька країн історично розглядаються як “піонери рівноправності”, які не змогли досягти значних успіхів з минулого року.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!