EU4Business надав дешевий кредит дніпровському виробнику макаронів на операційні витрати

Дніпровський виробник борошна, круп та макаронів «СамРіз»потребував швидкого доступного кредиту на виплату зарплатні своїмробітникам і закупівлю сировини. Забезпечити ці витрати компаніязмогла завдяки дешевому кредиту «ПроКредит Банку» – українськогопартнера Європейського фонду для Південно-Східної Європи (EFSE) вмежах ініціативи EU4Business.

Її історія – трохи історії про Попелюшку. Не в сенсі зустрічі з прекрасним принцом. А в сенсі того, як упертість призводить до результативності і змоги самій вибудовувати своє життя.

У 15 років Тетяна залишилась сиротою. Пам’ятає, як торгувала яблуками з батьківського саду, щоб заробити грошей на навчання і одяг.

Потім вона вчилась в технікумі, на технолога-пекаря і кондитера.

Працювала на великому хлібокомбінаті в Дніпрі.

Заочно закінчувала вуз за такою ж, харчовою спеціальністю.

А потім подруга відкрила бізнес – міні-пекарню. Разом із співвласниками – громадянами Туреччини. Але так сталося, що подруга не змогла з ними працювати. Попросила Тетяну викупити їхню частку.

Так що власницею пекарні вона стала випадково.

І Тетяна практично почала суперничати з великим підприємством – хлібозаводом, де раніше зробила кар’єру, досягнувши посади технічного директора.

Тетянина пекарня пекла такий же хліб і булочки, як і хлібозаводи. Але вони, приватники, були більш договороспрможними – давали можливість магазинам платити не відразу, а з відстрочкою. Безкоштовно доставляли товар, мали гнучку систему цін. Тим, хто замовляв більше, давали знижки.

У державних хлібозаводів такого не було.

Потім державні підприємства стали приватними, і теж змогли пропонувати такі ж формати роботи, як і в Тетяни. Вона закрила пекарню і розпродала все обладнання.

А потім у Тетяниному житті з’явилися макарони.

Все знову почалося випадково. Знайомий, у якого був харчовий цех, поскаржився, що не може збути продукцію – а це 20 тонн макаронів. Вона взялася їх продавати і вийшла на мережу супермаркетів АТБ.

І Тетяні стало цікаво. Уклала договір про зміст, почала набирати обертів. А потім знайомий, який став вже партнером, їй сказав: у мене забрали обладнання! я не можу виготовляти макарони!

А у Тетяни договір! І серйозні штрафи за невиконання.

Тоді жінка почала купувати чужі макарони і перепродувати їх. Пізніше взяла в оренду макаронний цех з млином. Згодом запустила власне виробництво.

І все було добре. До кризи 2008-го року.

Підприємство Тетяни Яремчук із Верхньодніпровськ взяло три валютних кредити на придбання землі та обладнання. Брали при курсі 4,6 гривні за долар, а повинні були віддавати, коли курс почав шалено повзти вгору.

В одному з банків її менеджер сказав, що є можливість перевести кредит в гривні. Почали чекати рішення центрального офісу. На це пішло 3 місяці, і курс виріс з 12 гривень за долар, до 16-ти. Зрештою, Тетяні відмовили. Advertisements

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!