Польща купуватиме газ у США

Польща купуватиме газ у США

21 листопада у Вашингтоні польська компанія PGNiG підписаладоговір на п’ять років із британською компанією Centrica щодо змістскрапленого природного газу (СПГ). За цей період до Польщі прибудедев’ять вантажних кораблів із американським газом, говориться уповідомленні з посиланням на Польське радіо.

Перша поставка очікується у 2018 році. Газ поставлятимуть морем із терміналу Sabine Pass у штаті Луїзіана до терміналу в місті Свіноустя у Польщі.

Варто відзначити, що цей договір став першим середньостроковим контрактом на зміст скрапленого природного газу із США до Центральної та Східної Європи.

Заступник директора PGNiG Мацєй Возняк вирішив не розкривати подробиць угоди, а на запитання щодо ціни ресурсу відповів, що вона "вигідна та ринкова". Крім того, він заявив про намір протягом найближчих років створити пакет подібних середньотермінових контрактів.

"Можливо, це будуть постачальники зі США, імовірно – з інших країн", – додав М.Возняк.

Звернемо увагу, Польща вже має кілька аналогічних контрактів: довгостроковий на зміст газу з Катару та договір про короткотермінове зміст у 2016 та 2017 роках.

Нагадаємо, за дев’ять місяців поточного року Україна імпортувала 10,57 млрд кубометрів газу на суму більш ніж у 2,2 млрд доларів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!