Українські та французькі науковці спільно досліджуватимуть Антарктику

Українські та французькі науковці спільно досліджуватимуть Антарктику

Французька сторона запропонує Україні для співпраці низкунаукових проектів, які нині реалізуються їхнім полярним інститутом.Вони стосуються таких напрямів, як геологія, клімат, жива природа,астрономія, сейсмологія тощо. МОН разом з представниками науковоїспільноти оберуть ті, що є для нас найбільш пріоритетними.

“За обраними проектами ми плануємо розпочати двостороннє співробітництво в сфері дослідження Антарктики. Завдяки цьому наші вчені, наприклад, отримають можливість долучитися до наукових досліджень на французьких антарктичних та субантарктичних станціях. Причому це можуть бути як короткострокові проекти, так і тривалі — терміном до одного року. Наші вчені вже зацікавилися двома проектами щодо досліджень на архіпелазі Кергелен”, — розповів Чеберкус.

Крім того французький представник пообіцяв підтримувати публікації вчених за підсумками цих досліджень в наукових виданнях Франції, що дозволить підвищити публікаційну активність українських вчених і зробити антарктичну науку більш видимою для світової спільноти.

Також сторони також дійшли згоди провести загальний науковий семінар весною 2018-го, тематика якого буде визначена дещо пізніше.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!