Країни ЄС готові погодити спільний договір про оборону

Країни ЄС готові погодити спільний договір про оборону

Більше половини держав-членів ЄС, як очікується, за кілька днівпогодяться на важливий договір про спільні зусилля щодо захисту.Про це пише Financial Times

Німеччина і Франція зробили спробу переконати країни об'єднати військову логістику і реагування на кризи, у той же час співпрацюючи в розробці озброєння, такого як танк нового покоління.

Прихильники бачать так зване постійну структуровану співпрацю в галузі оборони (Pesco) як можливість боротьби з бюджетними обмеженнями в сфері оборони.

Як повідомляється, спроби узгодити ініціативу показали напруженість між Парижем і Берліном. Франція хоче, щоб Pesco був настільки амбітним, наскільки це імовірно, з точки зору проектів в рамках ініціативи, в той час як Німеччина хоче, щоб до Pesco приєдналася максимальна кількість країн.

Головна мета Pesco - вирішити проблеми сумісності, які виникають у зв'язку з використанням різних систем озброєнь в Європі. Pesco також буде грати на користь країн, що намагаються заощадити гроші, об'єднавши ресурси для таких проектів, як, наприклад, оголошена в липні франко-німецька ініціатива побудувати новий європейський винищувач.

Згідно із заявою європейських дипломатів, країни ЄС, які хочуть підписати Pesco, планують офіційно заявити про свої плани на зустрічі європейських міністрів закордонних справ і оборони 13 листопада. До Парижа і Берліна також приєднаються інші великі столиці, включаючи Рим і Мадрид, з метою офіційного запуску проекту на саміті лідерів ЄС у грудні.

Чиновники заявили, що дві третини або більше країн-членів ЄС можуть приєднається до ініціативи, хоча вони попередили, що це не точно. "Ми все ще перебуваємо на дуже делікатній стадії прийняття рішень", - сказав один з дипломатів.

Pesco також розглядається як "парасолька" для регіональних операцій у сфері оборони, аналогічна існуючій співпраці між бельгійським і нідерландським флотами.

Серед інших ідей, які обговорювалися, - спільні медичні операції і створення європейських сил реагування на кризи.

Прихильники Pesco наполягають на тому, що ця ініціатива доповнює діяльність НАТО, яке збереже основну роль для територіальної оборони континенту.

Також вони кажуть, що це продемонструє згуртованість і досягнення мети ЄС після того, як Велика Британія вийде з блоку. Лондон дав зрозуміти, що має намір співпрацювати з ЄС у сфері оборони після Brexit в березні 2019 року. Питанням все ще залишається можливп участь в Pesco країн, що не входять в ЄС, включаючи такі, як Норвегія, додали європейські дипломати.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!