Брехня ЗМІ Росії: сепаратистів в Україні підтримала «відома галерея в Празі»

Деякі з російських державних телеканалів, «Росія-24», «5-й», стверджують, що головна празька художня галерея показує виставку фото на підтримку проросійських сепаратистів в Україні. Але так звана «галерея в Празі» — це, насправді, передбанник штаб-квартири чеської компартії. Глядачам російського телебачення було голосно представлено цього тижня, що виставка фото з України почала діяти в «одній із найбільш знаменитих художніх галерей Праги».

Згідно з телеканалом «Росія-24», організатори характеризують фотовиставку як «спробу подолати мовчання європейських ЗМІ про правду, про те що відбувається в Україні: «Українські події очима очевидців європейці можуть побачити на виставці «Страждальна Україна», яка демонструється зараз в чеській столиці. В одній з найбільш відомих художніх галерей Праги зібрано десятки фотографій та свідчень трагедії 2 травня в Одесі».

Виставка складається з приблизно 20 піксельних копій фото з інтернету, надрукованих на папері і вміщених у наспіх зроблені паспарту. Більшість із так званих фото широко відомі з інтернету.

Моніка Горені, редактор «Алло Новіни», інформаційного часопису комуністів Чехії, сказала Радіо Свобода, що її попросили показати фото за допомогою українців, котрі виступають проти нинішньої влади в Києві. «Чеські громадяни, — каже Горені, — на жаль, не отримують об’єктивної інформації від чеських ЗМІ, тому ми намагаємося показати, в чому ми переконані, що в Україні стаються погані речі».

Один із місцевих чехів у будівлі компартії сказав, що з часу відкриття цієї так званої фотовиставки на початку липня, її відвідало всього пару десятків людей, а зараз відвідувачі заглядають сюди вкрай зрідка.

Журналісти з Радіо Свобода, які відвідали «виставку» на третій день після її відкриття, кажуть, що коридор був дійсно порожнім, лише двох ветеранів-комуністів можна було зустріти, які дрімали в кріслах, підпираючи голі стіни так званої «відомої празької галереї».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!