Україна і ЄС пояснюють Росії: не треба боятися Угоди про асоціацію

Ратифікація угоди з ЄС і консультації з РФ – незалежні процеси – Клімкін Ратифікація угоди з ЄС і консультації з РФ – незалежні процеси – Клімкін Брюссель — Асоціація та зона вільної торгівлі між Україною та ЄС не нашкодить російській економіці.

У цьому переконані весь Європейський союз та сама Україна. Натомість Москва каже, що впевнена у протилежному. У п’ятницю в Брюсселі намагалися розвіяти її побоювання, що, буцімто, вільна комерція та загальний європейсько-український ринок «вдарить» по економіці Росії.

Російська Федерація намагається ветувати ратифікацію та впровадження Угоди про асоціацію і ЗВТ, пишуть деякі європейські видання. Якщо послухати європейських дипломатів, то вони відверто кажуть, що Москва досі активно домагалася відкладення підписання українсько-європейської угоди. «Нині, коли це вже зроблено, росіяни шукають шляхи для відтягування її ратифікації та впровадження», — додають дипломати.

У тристоронніх консультаціях брали участь голова українського МЗС Павло Клімкін, міністр мінекономрозвитку Росії Олексій Улюкаєв та єврокомісар з питань торгівлі Карел Де Ґюхт.

​​Керівник МЗС України повідомив, що на переговорах йшлося не про проблеми, а ризики, які, на думку росіян, може спровокувати вільна торгівля з ЄС. Натомість, можливих змін до угоди на вимогу Росії взагалі не обговорювали.

Олексій Улюкаєв

​​«Ми наполягаємо на тому, що до того часу, доки існуючі зони ризику не будуть прояснені, Угода про асоціацію не повинна набувати чинності», — сказав міністр Олексій Улюкаєв.

Згадані «чутливі зони» — це зокрема технічне регулювання окремих сфер торгівлі між Україною та Росією й тарифне регулювання. Представники Кремля застерігають, що впровадження ЗВТ призведе до значних втрат, бо може викликати неконтрольований потік висококонкурентних європейських товарів на ринок Росії.

Україна зі свого боку заявляє, що готова на організацію консультаційного механізму, однак відкидає будь-які спроби та натяки з боку російських очільників, що треба вносити зміни до змісту Угоди про асоціацію.

Київ і Москва згідні на «консультаційний механізм»

Європейський комісар із торговельної політики Карел Де Ґюхт зі свого боку, був налаштований позитивно. Він каже, що наступний перегляд потенційних ризиків на рівні міністрів та за його участі відбудеться 12 вересня. А до того часу вестимуться переговори на рівні українських та російських експертів.

​​«Росія до наступного тижня надасть точний список занепокоєнь чи потенційних ризиків. На його основі вестимуться консультації між українцями та росіянами для можливого знаходження рішень», — заявив Де Ґюхт.

«Усі проблемні питання віднині вирішуватимуться узгодженим Києвом та Москвою так званим «консультаційним механізмом» за участі експертів із обидвох боків та за допомоги ЄС, коли того вимагатиме ситуація», — додав єврокомісар.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!