ВООЗ назвала найбільш питущу країну світу

ВООЗ назвала найбільш питущу країну світу

За словами директора Департаменту неінфекційних хронічних захворювань і зміцнення здорового способу життя Європейського бюро ВООЗ, в Литві в 2016 році один житель в середньому споживав 16 літрів спиртного.

У минулому році жителі Литви споживали найбільшу кількість алкоголю серед всіх країн світу. Про це повідомляє Delfi, передає УНН.

"Це, по новітнім підрахунками, робить Литву найбільшою "п'яницею" в Європі, а також найбільш питущою країною в світі", - заявив він.

На другому місці розташувалася Білорусь, де на кожного жителя припадає близько 15 літрів алкоголю на рік.

Третє місце зайняла Латвія - в середньому близько 13 літрів на кожного жителя.

Росія разом з Польщею розташувалися на четвертій сходинці в рейтингу з показником трохи більше 12 літрів на жителя.

Найкраще, за даними ВООЗ, ситуація з вирішенням проблем, пов'язаних з вживанням алкоголю, складається в Західній Європі.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, в Україні планують підвищити мінімальну роздрібну ціну на алкоголь. За словами учасників ринку, така міра є наслідком податкового навантаження на галузь.

"Ціни на алкоголь не можуть залишатися незмінними, коли зростають податкові відрахування. Якщо теоретично припустити, що після підвищення акцизів вартість алкоголю не змінюється, то виходить, що ці акцизи просто несплачені... Те ж саме стосується і залежності МРЦ від ціни спирту, яка за останній рік підвищувалася вже 2 рази... " - пояснює генеральний директор компанії Eastern Beverage Trading Ольга Івушкіна.

Додамо, що в Україні падає продаж легального алкоголю. І причина такої тенденції в тінізації ринку.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!