ЄС затверджує санкції проти ще 11 осіб через становище на Сході України

Європейський союз офіційно оголосив, що Рада ЄС сьогодні ухвалила рішення розширити ще на 11 осіб список тих, щодо кого застосують персональні санкції через їхні дії на підрив територіальної цілісності, суверенітету й незалежності України. Таким чином, повідомили в Раді Європейського союзу, загальне число осіб, щодо яких застосовують санкції у зв’язку з підривом територіальної цілісності України, зростає до 72. Також у списку є дві компанії з Криму і Севастополя, які захопила у власність російська сторона після анексії українського півострова.

Сам список нових осіб, яким обмежать в’їзд до Євросоюзу і заморозять їхні можливі активи на його території, оприлюднять в суботу, і тоді ж ці санкції набудуть чинності, мовиться в повідомленні.

Раніше, у середу, коли рішення розширити список у ЄС розглянули у принципі, агентство Reuters повідомляло з посиланням на неназваного дипломата Євросоюзу, що цього разу в новому переліку переважно українські сепаратисти, а росіян, імовірно, один чи двоє.

На попередньому саміті ЄС 27 червня лідери Євросоюзу попереджали, що можуть запровадити й суворіші санкції проти Росії, якщо вона не доможеться від проросійських сепаратистів в України припинення бойових дій у якийсь невизначений ближчий час. Серед вимог ЄС — гарантоване двостороннє припинення вогню під контролем ОБСЄ, повернення під контроль Києва всього кордону з Росією і звільнення всіх заручників та початок переговорів про втілення мирного плану президента України Петра Порошенка. Нові імена у списку стосуються осіб, які не виконали цих вимог.

Наступний саміт Євросоюзу планується на 16 липня; на ньому теж розглядатимуть питання про санкції.

Європейський союз, а також США давно погрожують Росії третім етапом санкцій, проти цілих секторів економіки, але час від часу змінюють умови, за яких його можуть запровадити, і щоразу відкладають цей крок.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!