Українська льотчиця Надія Савченко. Дещо з біографії

Дейзі Сінделар Надія Савченко завжди боролася за те, чого вона хотіла домогтися. 33-річна киянка боролася за те, щоб стати однією з перших військово-повітряних пілотів-жінок України. А ставши волонтером батальйону «Айдар» на сході України, вона боролася за те, щоб захистити свою країну. Савченко проявила відкриту непокору і після того, як її захопили проросійські сепаратисти. Тепер перед Надією Савченко новий бій у ролі ув’язненої російського СІЗО.

Їй висунуті звинувачення у причетності до вбивства двох російських журналістів, Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, 17 червня. Вони загинули під час мінометного обстрілу блокпосту бойовиків угруповання «ЛНР» неподалік від Луганська.

Мало що відомо про нинішній стан Савченко. Її захопили 18 червня біля міста Щастя Луганської області. Востаннє Савченко бачили на відео допиту її бойовиками, яке було опубліковане 19 червня. Вона виглядає неушкодженою і неемоційною, незважаючи на те, що перебуває в полоні сепаратистів і є прикутою наручниками до металевої труби.

​​«Ми сильні люди»

Батьки Надії і Віри також мають технічні таланти. Їхній батько був інженером сільського господарства, а мати — дизайнером і менеджером перевезень.

Говорячи російською, щоб допомогти журналісту Радіо Свобода, Віра ненадовго переходить на українську, щоб наголосити, що і вона, і її сестра виховувалися в україномовному середовищі та відвідували українські школи.

Віра, яка минулого тижня їздила до Луганська в надії знайти зниклу сестру, сама провела ніч у полоні сепаратистів. Віра звикла до постійного спілкування з сестрою і, за її словами, вирушила до Луганська через сестринську потребу знати, як тримається Надія.

«Я хотіла зустрітися, зрозуміти стан. Я знаю, що вона дуже сильна. Ми сильні люди, — сказала Віра. — Вона витримає багато чого, але моральна підтримка з боку родичів, звичайно, завжди допомагає. Тому, як вона себе почуває і що вона відчуває я, на жаль, вже перестала уявляти».

Віра відкидає звинувачення російських слідчих у тому, що її сестру заарештували після того, як вона перетнула російський кордон в цивільному вбранні.

У російському Воронежі, де Надія Савченко наразі перебуває в СІЗО, тубільний суд постановив, що її на час слідства утримуватимуть у попередньому ув’язненні щонайменше до 30 серпня.

У Воронежі Савченко призначили державного адвоката. Її сестра хоче це змінити і збирається поїхати до Воронежа з українським адвокатом.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!