ЄС вимагає негайно звільнити затриманих у Мінську людей

У ЄС вважають, що такі дії Білорусії порушують політику демократизації.

Європейський Союз розкритикував дії влади в Білорусі та закликав невідкладно звільнити затриманих учора, 25 березня в Мінську громадян. Про це зазначається у прес-релізі ЄС від імені Верховного представника Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні.

Зазначається, що ЄС з тривогою спостерігає за численними затриманнями мирних громадян і журналістів у зв'язку з проведенням несанкціонованого "Дня Волі".

Також, висловлюється стурбованість з приводу рейду на правозахисний центр "Весна".

"Подібні репресії проти свободи слова і зібрань суперечать заявленої Білорусією політики демократизації і її міжнародним зобов'язанням", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, спецпідрозділ ОМОН приїхав до мінського офісу правозахисного центру «Вясна». Були затримані майже 60 осіб, серед них активісти, які довгий час проживають в Україні й займаються правозахисною та журналістською діяльністю, — Паліна Бродік, Ян Авсєюшкін, Євгенія Андреюк. Їх відвезли до РВВС.

У попередні дні в різних містах Білорусі було заарештовано близько 300 осіб як в адміністративних, так і у кримінальних справах.

В Києві біля Посольства Білорусі в Україні відбудеться акція солідарності із затриманими білоруськими активістами. Також сьогодні в Мінську кілька сотень людей взяли участь в акції з нагоди Дня Волі, незважаючи на перешкоди з боку правоохоронців.

Теги: Мінськ, Євросоюз, Могеріні

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!