Генпрокурор Ярема хоче виселити майданівців

Якщо найближчим іноді люди, які називають себе майданівцями, не звільнять будівель, які вони незаконно утримують у центральній частині Києва (на майдані Незалежності), вони будуть затримані і притягнуті до кримінальної відповідальності. Про це журналістам заявив генеральний прокурор України Віталій Ярема. У свою чергу активісти, які залишились на Майдані, аргументують свою відмову звільняти це місце так: лише зміна системи влади може їх змусити це зробити, а поки що це, на їхню думку, не відбувається.

Генеральний прокурор України Віталій Ярема заявив журналістам про те, що невдовзі активісти, які називають себе майданівцями і перебувають у захоплених приміщеннях, можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності. За його словами, захоплення державних установ, захоплення приміщень є злочином, що передбачений 341-ю статтею Кримінального кодексу.

За словами Яреми, це не той Майдан, що був спрямований проти влади Януковича, проти беззаконня, а це чисто кримінальні розбори, які влаштовуються у центральній частині міста, і міліція зобов’язана навести правопорядок і піймати порушників.

​​Отаман українського козацького війська Микола Бондар, що перебуває на Майдані із 4-ю козацькою сотнею Самооборони Майдану, назвав заяву генерального прокурора провокацією, оскільки, на його переконання, генпрокурор претензії щодо порушення законодавства має робити у передбачений законом спосіб, а не через мас-медіа.

«Якщо хтось у цій державі вважає і може довести, що ми щось незаконно утримуємо, хай звернеться до нас згідно чинного законодавства, а не через мас-медіа. Я можу зробити усну заяву і вона є заявою, а не генеральний прокурор. Я розцінюю це як банальну провокацію, не більше, тому що є достатньо багато законних чинників, якими б мав скористатися генеральний прокурор», — зауважив отаман Микола Бондар.

​​А мер Києва Віталій Кличко зазначив, що Київська міська державна влада домовилася із частиною мешканців наметів на майдані Незалежності й вулиці Хрещатик про переселення їх на територію пам’ятки архітектури «Земельні укріплення цитаделі з бастіоном Київської фортеці», що у Печерському районі. Дійти якоїсь спільної думки з усіма майданівцями поки не вдається. Віталій Кличко заявляє про відсутність єдиного центру впливу на людей, які проживають на майдані Незалежності, через приналежність їх до різних формувань.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!