У Росії заявляють, що затримали Надію Савченко «без документів, під виглядом біженки»

Слідчий комітет Росії заявляє, що українську льотчицю Надію Савченко затримали «без документів, під виглядом біженки», коли вона сама перетнула кордон Росії. «І при перевірці документів в одному з населених пунктів вона була затримана для встановлення особи. Після цього з’ясувалося, що Савченко проходить як підозрювана у кримінальній справі про вбивство російських журналістів», — заявив представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін.

Як заявляє прес-служба російського відомства, затримання проводили «в суворій відповідності до російського законодавства». «Звинувачення Савченко пред’являлося у присутності адвоката і перекладача, а про сам факт затримання відразу ж було повідомлено посольство України в Росії», — мовиться в повідомленні на сайті СКР.

За повідомленням, Савченко обвинувачують «в причетності до вбивства журналістів ВДТРК близько Луганська». За клопотанням слідства судом щодо Савченко обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту, заявили в Слідчому комітеті. Льотчиці висунули звинувачення за статтею «пособництво у вбивстві двох і більше осіб у зв’язку із здійсненням службової діяльності, суспільно небезпечним способом, з мотивів політичної ненависті, вчинене групою осіб».

​​Раніше стало відомо, що захоплена сепаратистами під Луганськом льотчиця Надія Савченко перебуває під вартою у слідчому ізоляторі в місті Воронежі в Росії. Там її підозрюють у причетності до загибелі двох російських журналістів під час антитерористичної операції в Україні, повідомила Радіо Свобода молодша сестра полоненої Віра Савченко з посиланням на її російського адвоката. За його словами, Надія Савченко перебуває в Росії ще з 23 червня.

Надія Савченко, офіцер-льотчик, брала участь в антитерористичній операції як доброволець і потрапила в полон до сепаратистів біля міста Щастя під Луганськом 18 чи 19 червня.

Російські журналісти загинули біля селища Металіст під Луганськом 17 червня, коли вони у складі групи збройних бойовиків-сепаратистів висвітлювали їхній набіг на українських військових.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!