Філарет: між Україною і Росією почнеться боротьба за предстоятеля УПЦ (МП)

Після смерті митрополита Володимира між Україною та Росією розпочнеться боротьба за призначення нової кандидатури на посаду предстоятеля Української православної церкви (Московського патріархату). Про це заявив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.«Почнеться боротьба Росії та України за предстоятеля Української православної церкви (Московського патріархату)», — зазначив Філарет.

За його словами, Росія захоче призначити на цю посаду свою людину.

«Москва захоче поставити свого предстоятеля УПЦ (МП), свого ставленика, який буде виконувати волю Москви. Ось уявіть, якщо переможе ця «партія» у церкві, то що буде? В умовах неоголошеної війни між Україною і Росією він служитиме інтересам агресора. Тому Україна має подумати, що треба обирати такого предстоятеля, який служитиме інтересам українського народу, а не Москві», — зазначив Філарет.

Патріарх Філарет у суботу помолився разом з вірянами у Володимирському соборі Києва за упокій митрополита Володимира.

Тим іноді, до Києво-Печерської Лаври прибувають віряни та священники, аби попрощатись із митрополитом в Успенському соборі.

Митрополит Володимир помер у суботу вранці на 79-му році життя після тривалої хвороби. Наприкінці червня у нього відкрилася внутрішня кровотеча.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!