Бельгійське пиво внесли до списку культурної нематеріальної спадщини ЮНЕСКО

Бельгійське пиво внесли до списку культурної нематеріальної спадщини ЮНЕСКО

«Традиції святкування Нового року, які б поєднують дванадцять країн, а також традиційні елементи, представлені Бангладеш, Бельгією, Китаєм і Кубою з сьогоднішнього дня входять до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО відповідно до рішень Комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини»,— йдеться у повідомленні.

Пʼять нових елементів, зокрема культура пива в Бельгії, внесені до репрезентативного списку культурної нематеріальної спадщини людства, передає УНН з посиланням на прес-службу ЮНЕСКО.

Як зазначається, засідання Комітету відбудеться в Ефіопії до 2 грудня.

«Виробництво і дегустація пива є частиною живого спадщини низки громад по всій Бельгії. Культура пива грає важливу роль в повсякденному житті, а також святкування різних подій. У Бельгії, в тому числі в громадах траппістів, виробляються близько 1500 видів пива. Домашнє пиво стало особливо популярним. Пиво також використовується в громадах для приготування їжі і виготовлення таких продуктів, як промиті пивом сири. Пиво також стало невідʼємною частиною національної дієти. Традиція передається в колі сімʼї і в громадських місцях, в сусідському оточенні, в пивних, університетах і державних навчальних центрах»,— сказано у повідомленні.

Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства включає елементи, що демонструють різноманітність нематеріальної спадщини і допомагають повною мірою усвідомити її важливість. Розгляд кандидатур на включення до Репрезентативного списку продовжиться в середу 30 листопада у другій половині дня і в четвер 1 грудня.

Напередодні, за даними ЮНЕСКО, до Списку елементів нематеріальної культурної спадщини, які потребують негайної охорони, було включено елементи, представлені Україною. Як зазначається, йдеться про козацькі пісні Дніпропетровської області.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!