Кличко: «Зміни в Україні починаються з Києва»

Зал підказує меру Кличку англійське слово Зал підказує меру Кличку англійське слово Мер Києва Віталій Кличко переконаний: економіка міста має багато перспектив, зокрема, для іноземного інвестування.

Проте слід подолати корупцію та налагодити співпрацю з новими бізнес-партнерами. Експерти обговорювали, що стоїть на заваді інвестиційному буму в бюджет Києва.

Зміни в Україні починаються з Києва, а зміни в столиці починаються з наповнення бюджету. Таку думку висловив мер міста Віталій Кличко в рамках круглого столу, присвяченого економічному розвитку України. Він переконаний, що Київ є інвестиційно привабливим містом, однак слід створити сприятливі умови для того, щоб інші країни хотіли вкладати гроші в українську столицю.

Сергій Терьохін

​​Саме вдала логістика може привабити закордонний бізнес до України, все-таки необхідні гроші, аби її розвивати. У цьому переконаний екс-міністр економіки та народний депутат України Сергій Терьохін.

«Що їм треба — інфраструктура, щоб дорогу побудували, або щоб зробили якусь мережу електроенергетичну. А як це можна зробити? За рахунок бюджету Києва», — вважає він.

Проте, на думку Терьохіна, Київ зараз не має коштів для приваблення інвесторів, тож доводиться налагоджувати уже існуючу співпрацю з закордонними інвесторами. З цим погоджується знавець із економіки Олег Соскін. На його думку, не варто розраховувати, що бюджет міста наповнять закордонні інвестори. Натомість, слід спершу вирішити економічні та політичні проблеми України.

«І як прийдуть інвестиції, якщо підвищуються податки, всі платежі, нестабільна національна валюта, в країні іде війна, агресія, немає адміністративно-територіальної реформи?» — додав Соскін.

За даними Держстату, за 9 місяців 2013 року в економіку України іноземними інвесторами вкладено майже 4 мільярди американських доларів прямих іноземних інвестицій.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!