Порошенко: Україна має якнайшвидше ратифікувати угоду про асоціацію з ЄС

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ якнайшвидше підготувати і узгодити з ЄС план ратифікації угоди про асоціацію. Відповідне рішення глава держави озвучив на зустрічі з лідерами депутатських фракцій та груп Верховної Ради у середу, 2 липня, повідомляється на сайті президента. «Після цього ми зацікавлені якнайшвидше пройти процедуру ратифікації, дотримуючись всіх регламентних норм»,— зазначив Петро Порошенко.

Глава української держави дав вказівку якомога швидше підготувати план ратифікації угоди про асоціацію з ЄС. Як очікується, економічна частина угоди набере чинності цієї осені.

Як відомо, 27 червня у Брюсселі глава української держави та глави урядів та держав з 28 країн-членів ЄС разом з керівництвом Єврокомісії та Європейської Ради підписали другу частину угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Домовленості набирають чинності після завершення процедури ратифікації документа кожною з держав-членів ЄС та Києвом. Окремі положення угоди, згідно з рішеннями Європейської Ради, будуть діяти ще до цього. Зокрема, йдеться про зону вільної торгівлі, яка набере чинності, як очікують, уже з осені 2014 року після ратифікації документа українським парламентом.

Приклад Молдови

27 червня угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі були також підписані між Грузією, Молдовою та Європейським союзом. Парламент Молдови, у середу, 2 липня, вже провів спеціальне засідання щодо ратифікації угоди про асоціацію з ЄС. Як повідомляє місцеве видання publika.md «за» ратифікацію документу проголосували 59 депутатів, «проти» — четверо. Ще 38 парламентарів від партії комуністів та партії «Відродження» залишили залу засідань і не брали участь в голосуванні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!