Євросоюз готує нові санкції проти Росії

Євросоюз готується до запровадження нових санкцій проти Росії. Посли 28 країн-членів ЄС доручили експертам у Брюсселі підготувати нові санкції щодо Росії, повідомляє у вівторок, 1 липня, інформаційна агенція dpa. Водночас дипломати в Брюсселі не уточнили, про який саме вид санкцій ідеться. Вони лише повідомили, що наступного тижня ще раз зберуться на позачергове засідання, повідомляє dpa.

Посли країн-членів Євросоюзу у Брюсселі доручили експертам розробити заходи, повʼязані із запровадженням нових санкцій щодо Росії. Санкції третього рівня — економічні — цього разу ще не обговорюються.

За даними інформаційного агентства AFP, яке теж посилається на дипломатичні кола в Брюсселі, і цього разу економічні санкції ще не обговорюються. Як повідомляється, в разі ухвалення рішення стосовно штрафних заходів слід швидше за все рахуватися з розширенням списку відповідальних за дестабілізацію в Україні осіб, яким заборонено вʼїзд до ЄС, а також з блокуванням їхніх рахунків у європейських банках.

Глави держав та урядів країн-членів ЄС у пʼятницю заявили, що у випадку, якщо Росія до 30 червня не докладе достатніх зусиль для деескалації конфлікту на Сході України, щодо неї будуть застосовані «суттєві» санкції.

Серед вимог Євросоюзу, які на сьогоднішній день ще так і не виконані,— «змістовні» переговори з президентом України Петром Порошенком про план мирного врегулювання ситуації на Сході України, повернення під контроль українських прикордонників трьох контрольно-пропускних пунктів на кордоні України з Росією (Ізварине, Должанський, Червонопартизанськ), а також досягнення рішення щодо механізму нагляду ОБСЄ за дотриманням перемирʼя та ефективним контролем на українсько-російському кордоні.

Між тим на Донбасі звільнені захоплені наприкінці травня сепаратистами спостерігачі моніторингової місії ОБСЄ, що також було однією з вимог ЄС.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!