Підпорядковані Путіну російські казаки не приховують, що воюють на Донбасі

Москва — Журналіст російського видання «Форбс» Орхан Джемаль, який був біля військової частини під Донецьком, де отримав смертельне поранення оператор російського «Першого каналу» Анатолій Клян, стверджує, що саме сепаратисти підставили журналістів під вогонь у Донецьку. В офіційній заяві «Першого каналу» мовиться, однак, що «українська влада продовжує вбивати журналістів на Південному Сході». Тим іноді все більше надходить підтверджень, що на боці сепаратистів воюють росіяни і, зокрема, представники російського казацтва.

Перше офіційне підтвердження про донських казаків, що воюють на боці самопроголошених республік на сході України, з’явилося на початку червня цього року. СБУ оприлюднила запис телефонної розмови між главою російського об’єднання Міжнародний союз громадських організацій «Всевелике військо Донське» Миколою Козіциним і декількома його підлеглими, які приїхали воювати на Донбас. З цієї розмови випливає, що казацький отаман Козіцин фінансує сепаратистський рух на Донбасі, поставляє туди зброю і координує дії ополченців. Йому доповідають про взяття в заручники спостерігачів ОБСЄ.

За словами співголови громадського руху «Права справа» Дмитра Снєгирьова, який вивчає історію казацьких поселень в Україні, більшість казаків, що воюють на боці сепаратистів, приїхали з Росії.

Російські казаки в Сімферополі, 9 березня 2014 року

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!