Скіфське золото з Нідерландів повернуть Україні ― Мінкульт

У свою чергу, українська сторона заявила, що всі експонати виставки, що передані на «тимчасове зберігання» в рамках представлення кримських музейних експонатів до німецького і нідерландського музеїв Бонна і Амстердама, повернуться до України. Серед них золоті скіфські прикраси, церемоніальний шолом, мечі, панцирі, дорогоцінні камені, посуд давніх греків і скіфів.

«За рішенням Міністерства культури після повернення експозиції в Україну її зберігання забезпечуватиме Національний музей історії України. А поки що з музеєм Амстердамського університету «Аллард Пірсон» йдуть переговори щодо повернення виставки до Києва на юридичних підставах. Претензії ж Російської Федерації не мають під собою жодних правових та інституційних підстав», ― йдеться в повідомленні Мінкультури.

Експозиція «Крим ― золотий острів у Чорному морі» почала подорож по Європі в липні минулого року. До її колекції увійшли 609 музейних предметів з пʼяти музеїв України: кримського «Центрального музею Тавриди», Національного заповідника «Херсонес Таврійський», КРУ «Керченського історико-культурного заповідника», КРУ «Бахчисарайського історико-культурного заповідника» та Національного музею історії України.

Нагадаємо, після анексії Криму Росією в березні 2014 року, в Нідерландах постало питання про те, кому повертати колекцію «Крим ― золотий острів у Чорному морі» після закінчення закриття виставки в кінці серпня цього року. У звʼязку з цим українська сторона вручила МЗС Королівства Нідерландів ноту з проханням гарантувати повернення музейних предметів до Києва.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!