Збройні угруповання мають скласти зброю і звільнити адмінбудівлі – резолюція ООН щодо України

Учасники 26-ї сесії Ради ООН з прав людини напередодні ухвалили резолюцію про співпрацю і допомогу Україні. У ній є заклик до українського уряду провести реформи, і до членів збройних угруповань — скласти зброю. В резолюції рішуче засуджено насильство і порушення, вчинені незаконними збройними угрупованнями, включаючи викрадення, незаконні затримання, вбивства, тортури і жорстоке поводження, зникнення і утиск журналістів, міжнародних спостерігачів та інших осіб.

«Усі незаконні збройні угруповання мають негайно роззброїтися, звільнити затриманих, а також покинути зайняті адміністративні будівлі відповідно до положень Женевської спільної заяви», — йдеться в документі.

Крім того в Раді ООН з прав людини закликали до поваги прав корінного населення Криму.

«Рада закликає до негайного припинення всіх актів дискримінації та утисків, зокрема щодо осіб, які належать до меншин і корінних народів, а також інших жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які не підтримали злочинний «референдум», включаючи етнічних українців і кримських татар», — йдеться в документі.

Резолюція закликає владу України продовжити зусилля з проведення реформ, спрямованих на зміцнення захисту прав усіх громадян, верховенства закону та демократії.

Раніше в ООН повідомили, що через кризу в Криму та на Донбасі в Україні близько 55 тисяч людей стали вимушеними переселенцями.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!