США привітали Україну, Грузію та Молдову зі створенням зони вільної торгівлі з ЄС

Про це йдеться в заяві Державного секретаря США Джона Керрі, поширеному прес-службою відомства, передає «РБК-Україна».

Сполучені Штати Америки привітали Україну, Грузію та Молдову зі створенням зони вільної торгівлі з Євросоюзом.

«Сполучені Штати вітають Грузію, Молдову і Україну з підписанням угоди про асоціацію та створення поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Європейським Союзом. Підписані сьогодні угоди являють собою важливий крок у напрямі інтеграції цих країн „Східного партнерства“ і тіснішої співпраці з Європейським Союзом»,— йдеться в заяві.

У заяві наголошується, що ці угоди обʼєднують східних сусідів ЄС в єдиний ринок і відкривають нові можливості для торгівлі і допомоги.

«Сьогодні, Молдові, Грузії та Україні дали зрозуміти про свою готовність до реалізації важливих економічних та правових реформ»,— йдеться в заяві.

У той же час Керрі підкреслив, що США продовжують підтримувати територіальну цілісність Грузії, Молдови і України.

Як повідомлялося, Україна та Європейський Союз підписали економічну частину Угоди про асоціацію, що передбачає створення зони вільної торгівлі.

Документ підписали під час саміту ЄС 27 червня у Брюсселі від європейської сторони — президент Європейської Ради Герман ван Ромпей, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. З українського боку підпис поставив президент Петро Порошенко.

Крім того, Угоду про асоціацію з Євросоюзом, що передбачає входження в зону поглибленої та всеосяжної вільної торгівлі Європи, підписала також і Грузія.

Свій підпис під Угодою поставили премʼєр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі з грузинського боку, голова Європейської Ради Герман ван Ромпей та голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу з боку ЄС.

Молдова також підписала Угоду про асоціацію з ЄС в пʼятницю, 27 червня.

Свій підпис під Угодою поставили премʼєр-міністр Юріє Лянке з молдовського боку, голова Європейської Ради Герман ван Ромпей та голова Єврокомісії Баррозу з боку ЄС. Свої підписи під документами мають поставити лідери всіх 28 країн-членів Євросоюзу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!