ДЕЗА ДНЯ, 27 червня. ЗМІ Росії: Україна проти третього етапу санкцій проти Росії

«Україна виступає проти третього пакету санкцій Заходу проти Росії», — повідомляв у п’ятницю російський телеканалу «ТВЦ». Хоча насправді йшлося про дещо інше. Загалом російські ЗМІ цього дня присвятили чимало часу підписанню Києвом із ЄС Угоди про асоціацію. Цілодобовий телеканал «Росія- 24» лякав українців величезними втратами, до 50 мільярдів доларів у рік, від реалізації Угоди про асоціацію, та оголосив, що «угода підписана в мовах фактичного розпаду держави».

Телеканал Москви «ТВЦ» оголосив, що Україна начебто виступає проти введення Заходом третього етапу економічних санкцій проти Москви: «Не очікувано проти введення нових санкцій проти Росії з боку ЄС та США виступив президент України Петро Порошенко. У своєму інтерв’ю телекомпанії CNN політик заявив що не підтримує такі дії. Порошенко: «Мені ненависні ідеї використані санкцій у функції покарання для Росії, нам просто необхідний мир».

(Дивіться з 2:20)

Російські ЗМІ критикують Вашингтон за втручання у справи Києва

Російським ЗМІ, зокрема телеканалу «Росія-24», дуже не сподобалося, що Україна нарешті підписала економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС. Ось як коментував брюсельський кореспондент цього телеканалу факт підписання Угоди президентом Порошенком: «Втрати української економіки від реалізації цієї Угоди з ЄС, за оцінками експертів, становитимуть від 30 до 50 мільярдів американських доларів у рік. Ні ЄС, ні США допомагати такими грошима явно не будуть. А МВФ, якщо й буде виділяти кредити, то лише за умови різкого скорочення пенсій і допомоги, а також відбудеться підвищення цін на газ та електроенергію… Взагалі ж Угода про асоціацію підписується в умовах фактичного розпаду держави».

Хоча за оцінками експертів, успішна реалізація Угоди про асоціацію в Україні упродовж 3-5 років призведе до досягнення українцями рівня життя сучасної Польщі. Лише у перші роки торгівля з ЄС приноситиме Україні, як мінімум, 3,5 мільярда євро доходів, не кажучи вже про величезні переваги реформування економіки за європейськими стандартами, як прогнозують світові експерти. Аналітики також кажуть і про ризики України на шляху реалізації Угоди, але не в таких розмірах, як російські ЗМІ.

Ще не встигло висохнути чорнило на підписові президента Порошенка під Угодою про асоціацію з ЄС, як речник Путіна Дмитро Пєсков вже пригрозив: «Як тільки реалізація цієї угоди Україною розпочнеться, то Росія, звичайно, буде здійснювати всіх необхідних заходів. Крим є суб’єктом Російської Федерації, а документи підписані Україною з ЄС на ці суб’єкти Російської Федерації поширюватися не можуть».

Аналітики попереджають, що Росія може розпочати вже у найближчі дні широкомасштабну торгову війну з Україною з метою зірвати реалізацію Угоди з ЄС.

Московські ЗМІ, той же телеканал «Росія-24», намагаються також подати окремі факти із життя бізнесу США і репліки деяких конгресменів США щодо України за чисту монету. Ось як «Росія-24» коментує спроби деяких компаній США уникнути режиму санкцій проти Росії та подає коментарі деяких конгресменів США про Україну: «Компанії США упродовж кількох місяців проводили тиху роботу з перелаштування чиновників Білого дому щодо санкцій проти Росії через Україну. Втрати на українському напрямку почали рахувати й деякі конгресмени… республіканець від Каліфорнії Дан Роебкер про допомогу США у понад 100 мільйонів доларів Києву в подоланні корупції: «Намагатися позбавити Україну і подібні до неї країни корупції, це те ж саме що позбавити Ірландію пива. Це частина їхньої культури, ви ж не кажете ірландцям — не пийте пива!»… Коментатор: Але для США втручатися у чужі справи, це також свого роду спосіб життя».

Спробуйте виділити із цього набору інформації реальну істину.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!