Росія погрожує Україні та Молдові «серйозними наслідками» через угоду з ЄС

Після підписання в п’ятницю, 27 червня, угод про асоціацію між ЄС та Україною, Молдовою та Грузією з Москви лунають погрози, передусім, у бік Кишинева та Києва. Наслідки підписання угод будуть, «в будь-якому разі, серйозними», передає слова заступника глави МЗС Росії Григорія Карасіна інформаційна агенція AFP.

Російські можновладці попередили Україну та Молдову про «серйозні наслідки» підписання Кишиневом та Києвом угод про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

Реакцію на підписання угод було чути і з президентської адміністрації в Москві. «Ми вживатимемо усіх необхідних заходів задля захисту нашої економіки»,— сказав прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, пише агентство «Интерфакс». Такі «необхідні заходи» Росія, за словами Пєскова, застосовуватиме тоді, коли угода набуде чинності. Однак про які саме заходи в цьому випадку йтиметься прес-секретар російського президента Путіна не уточнив.

Примітно, що Пєсков підняв, зокрема, питання окупованого Росією Криму після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Він наголосив на тому, що на Крим «як на суб’єкт РФ документи, підписані Україною з Євросоюзом, не розповсюджуватимуться».

Водночас президент України Петро Порошенко, виступаючи на саміті ЄС в Брюсселі з нагоди підписання документу, підкреслив, що асоціації з ЄС після підписання документу набуває вся Україна, включаючи Крим.

Нагадаємо, у березні цього року Росія здійснила анексію українського півострова Крим всупереч нормам міжнародного права. Переважна більшість країн світу цього «приєднання» не визнають і продовжують вважати Крим українською територією.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!