Дипломати: Порошенко хоче продовжити перемир"я на три дні

Український президент Порошенко повідомив у Брюсселі, де відбувається саміт ЄС, що хоче продовжити режим припинення вогню на Сході України на три дні. Попередньо оголошене перемирʼя завершується у пʼятницю, 27 червня.

Український президент Петро Порошенко хоче подовжити перемирʼя на Сході України на три дні, повідомляє агентство AFP з посиланням на джерела у дипломатичних колах у Брюсселі. Згідно з цією інформацією, Порошенко планує продовжити режим припинення вогню на 72 години, щоб уможливити виконання сепаратистами певних умов, таких, наприклад, як звільнення заручників. Як зазначає агентство Reuters, Петро Порошенко повідомив у Брюсселі, що віддасть відповідне розпорядження після повернення до Києва та проведення консультацій зі своїми військовими радниками.

Раніше у пʼятницю, 27 червня, російський президент Володимир Путін у своїй телевізійній промові висловився за подовження режиму припинення вогню на Сході України.

Тим часом лідери глав держав і урядів країн ЄС, котрі у пʼятницю, 27 червня, проводять саміт у Брюсселі, дали Москві час до понеділка для послаблення напруги в конфлікті на Сході України. Інакше Євросоюз запровадить нові жорсткі економічні санкції проти Росії. Серед вимог, які висунули Москві, як зазначає AFP,— переговори про мирний план українського президента Порошенка, повернення Україні трьох прикордонних постів, а також досягнення згоди щодо контролю за дотриманням перемирʼя та охороною російсько-українського кордону під наглядом ОБСЄ.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!